Facebook Youtube Microsoft Teams

Vystoupení na vyhlášení Českolipského pedagoga roku

Na slavnostním vyhlášení Českolipského pedagoga roku vystoupí Johana Švejnohová na příčnou flétnu za klavírního doprovodu Davida Maška a sólově na klavír zahraje Vojtěch Bogar. Za naši školu byla nominována skvělá učitelka hry na klavír Lenka Kubátová, gratulujeme! Omlouváme se, tato slavnostní událost není přístupná veřejnosti, děkujeme za pochopení.

Paní Lenka Kubátová studovala hru na klavír na Konzervatoři v Teplicích u pana profesora Petra Slavíka. V naší škole vyučuje již od roku 1982. Od roku 1999 vedla několik let klavírní oddělení. Během své pedagogické činnosti vykonávala v letech 2004 – 2009 a 2012 – 2015 zástupkyni ředitele školy.
Vyučuje sólovou hru a také oblíbenou čtyřruční hru na klavír. Její žáci se často umísťují na předních příčkách různých soutěží. Nezřídka se také rozhodnou věnovat klavíru i v dalším životě studiem na konzervatoři. Těchto výsledků dociluje vřelým vztahem s žáky, založeným na humoru a zároveň vzájemné úctě a pochopení, to vše s podporou nesmlouvavého důrazu na poctivé hudební řemeslo.
Její žáci vědí, že mají její bezvýhradnou podporu, a proto je z nich i při veřejných prezentacích jejich umění cítit vždy dobrá nálada, pohoda a nadhled.
Vždy se věnovala také korepetování žáků od dechových přes smyčcové až třeba po bicí nástroje. I v těchto případech dokázala podpořit jejich výkony na koncertech a na mnoha soutěžích. Práce korepetitora je náročná a ona se jí vždy dokázala zhostit s bravurou a přesně s tou pravou dávkou milé podpory pro žáky s kterými hrála.
Všichni u nás ve škole si ceníme její práce, za kterou se ukrývá precizní pedagogická činnost, smysl pro detail, poctivost a láska k hudbě.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání