Facebook Youtube Microsoft Teams

Muzikálové divadlo

Muzikálové divadlo je projekt, který vznikl v roce 2013 a je hlavní aktivitou Dětského pěveckého sboru Talent, který spolu založily paní učitelky Michaela Vyhnánková a Petra Jandíková před několika lety. Žáci v minulosti nastudovali Minioperky - čtyři nejznámější zhudebněné pohádky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře. Uvedení hudebních pohádek Tři bratři si téměř okamžitě získalo své diváky, kteří měli možnost vyslechnout v podání žáků školy Červenou Karkulku, O šípkové Růžence, O Budulínkovi a O Dvanácti měsíčkách.
Dva roky se DPS Talent v rámci Muzikálového divadla pod vedením Petry Jandíkové a Zdeňky Cmuntové věnoval především představení „Dracula“ z autorské dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, ve kterém mimo svých pěveckých schopností využily také zkušeností Petry Jandíkové z pražské muzikálové scény.
Drákulu vystřídal muzikál Pomáda, nezapomenutelná a nestárnoucí love story ze střední školy padesátých let, která měla premiéru v červnu 2019. 

Muzikál Pomáda proslavila zejména filmová verze z roku 1978 s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. Po prožití velké letní lásky amerického mladíka s Australankou Sandy, se Danny Zucco, žák posledního ročníku, vrací do střední školy v Rydellu a vypráví svým ohromeným přátelům o svém milostném dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy, která se také pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. A náhle se oba „letní milenci“ setkají tváří v tvář. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži… Přímočará love story říznutá pořádnou dávkou klasického rock'n'rollu s nostalgickou vzpomínkou na styl oblékání padesátých let potěšila každého milovníka klasických muzikálů.

V době covidové Talent začal pracovat na dalším projektu - muzikálu MAMMA MIA! Tento muzikál nastudoval a mohl představit ve školním roce 2021/2022 a bude pokračovat i letos pod vedením p. uč. Petry Jandíkové. Přestože byl název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Příběh se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi, kde Donna vlastní a provozuje hotel pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit. Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla. Zjistí, kdo je její otec? Talent tento muzikál zpíval, hrál a tančil pro školy a veřejnost dva školní roky, derniéra tohoto představení se uskutečnila v březnu 2023.

Od 2. pololetí školního roku 2022/2023 má Dětský pěvecký sbor Talent v rámci projektu Muzikálové divadlo v učebním plánu muzikál Ať žijí duchové! Pohádkový muzikál vznikl na motivy stejnojmenného filmu. Dětský pěvecký sbor Talent pod vedením p. uč. Petry Jandíkové nabízí starý známý příběh v novém kabátě. V muzikálu zazní řada dnes již kultovních písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře: Pramen zdraví z Posázaví, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři, Zavolejte stráže, V naší ruině straší a mnohé další. Premiéra muzikálu se uskutečnila 29. listopadu 2023 ve Velkém sále ZUŠ a po celý školní rok 2023/2024 se můžeme těšit na jeho reprízy.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání