Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Vážení rodiče,
gratulujeme vašim dětem, které byly přijaty ke studiu v naší škole a těšíme se na setkávání ve školním roce 2024/2025. Pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte, byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium, a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 2. září 2024! Níže si můžete prohlédnout rozvrhy a zařazení žáků do hudebních nauk pro nadcházející školní rok. Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat 28.8.2024 mezi 12-15h, 29.8.2024 mezi 10-13h, 30.8.2024 mezi 12-15h a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

Zařazení žáků do tříd HN, Rozvrhy HN

Velká gratulace našim studentům, kteří byli přijati na vyšší stupně uměleckých škol!
Z výtvarného ateliéru Kamily Nešporové - Kateřina Staňková, Victorie Netolická, Adéla Malcová, Magdalena Slováková, Johana Hrdličková, Karolína Mezeiová a Veronika Svobodová. Z výtvarného ateliéru Aleny Skokanové - Anežka Erbenová, Štěpánka Hisemová, Agáta Baštová a Johana Pánková. A z výtvarného ateliéru Jiřího Černého Marek Melich. Z hudebního oboru byl na Konzervatoř v Teplicích přijat na hru na bicí František Kropáček ze třídy Vojtěcha Šeminského!
Blahopřejeme pedagogům a úspěšným studentům, kterým přejeme velký úspěch na další umělecké cestě a studia plná radosti, štěstí a inspirace!

Již počtvrté naše město realizuje výstavu „Letní galerie na hradbách“ v proluce u kavárny Union, kde můžete po celé léto vidět obrazy a fotografie žáků našich výtvarných ateliérů. Pod rozpáleným sluncem zazněly krásné písně v podání Aleny Hellerové a pár milých slov k výstavě od pana místotarosty Martina Brože a za ZUŠ od Michaely Mühlhansové. Děkujeme děvčatům z infocentra za realizaci a týmu z Kavárny Union za připojení k elektřině. Užijte si umění ve městě a na konci srpna se můžete těšit na novou šestici obrazů. :)

Srdečně vás zveme na ZÁVĚREČNÝ KONCERT ŽÁKŮ, který se uskuteční ve čtvrtek 20. června od 17 hodin ve Velkém sále ZUŠ. Koncert bude věnován Roku české hudby 2024. Těšit se můžete na sólová i komorní hudební čísla, umění žáků literárně-dramatického oboru a vystoupení hudebních těles naší školy, jako jsou Komorní symfonický orchestr, dechové trio či kytarový soubor Golden Strings! Těšíme se na rodiče, přátele a fanoušky našich talentovaných žáků. Přijďte se pobavit před prázdninami, vstup zdarma! Program

 
17.06.2024

Letošní absolventy čeká slavnostní událost - předání absolventských vysvědčení, které zakončí jejich úspěšné a, věříme, že i radostné, studium v ZUŠ Česká Lípa. Srdečně zveme rodiče, příbuzné a přátele, aby sdíleli s našimi absolventy tento významný okamžik ve středu 19. června do Velkého sálu ZUŠ od 17 hodin. Těšíme se na vás!

 

17.06.2024

V pátek budou zahájeny letošní Městské slavnosti průvodem ze Škroupova náměstí do městského parku, který doprovodí naše bubenická Hluchá parta pod vedením Vojtěcha Šeminského. Start v 15 hodin na Škroupově náměstí u DDM Libertin. V sobotu na hlavním pódiu o OD Banco v 10:45 hodin vystoupí oblíbená Jazzová Farma pod taktovkou Davida Maška. Odpoledne v 15 hodin v Amfiterátru Klášterní zahrady uslyšíte vítěze soutěže v populárním zpěvu Českolipská pěnice. Přijďte se pobavit s námi! :)

Úterní slavnostní událostí bylo udělení čestného titulu Českolipského pedagoga roku 2024 představiteli města Česká Lípa. Za naši ZUŠ byla nominována skvělá učitelka hry na klavír Lenka Kubátová - více. Gratulujeme a děkujeme za vaši energii a obětavou péči o vaše žáky! 
Blahopřejeme i všem ostatním nominovaným a pedagožce roku Mgr. Monice Lieselové ze ZŠ a MŠ Jižní a děkujeme Johaně Švejnohové, Vojtěchu Bogarovi a Davidu Maškovi za hudební obohacení.

Matyáš Václav Kotrman, recitátor z literárně-dramatického oboru Lenky Adamcové, se zúčastnil celostátního kola soutěžní přehlídky recitátorů Dětská scéna 2024 ve Svitavách. Oba si užili třídenní recitační akce plné těch nejlepších výkonů a zajímavých workshopů. Ještě jednou velká gratulace! Videoreportáž

10.06.2024

Naše Jazzová Farma pod vedením Davida Maška a Josefa Pelze získala 8. června v ústředním kole soutěže orchestrů vyhlašované Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou MŠMT v ZUŠ Litvínov bronzové pásmo! Máme velkou radost a jsme na ně hrdí!

Během druhého červnového týdně proběhnou Závěrečné přehlídky žáků literárně-dramatického oboru pod vedením Lenky Adamcové. Na programu jsou přednesy, autorská čtení, rozpravy a ukázky z nových divadelních her, na jejich premiéry se můžete těšit během měsíce června. První přehlídka se koná v pondělí 10. června a druhá ve středu 12. června v Divadelním sále od 17 hodin. Těšíme se na fanoušky literárního a divadelního umění.

07.06.2024

Děkujeme našim žákům za krásná hudební vystoupení
na slavnostním ocenění dárců krve Patriku Severovi na kytaru a flétnovému duu Šimon Vápeník a Eliška Špindlerová,
na vernisáži výstavy Království džungle ZUŠ Bangeru ve složení: Alena Hellerová, Tereza Okrouhlá, Kateřina Čermáková – zpěv, Natálie Chárová - klávesy,
a na vyhlášení vítězů fotografické soutěže města Antonínu Kynychovi na akordeon.
Děkujeme zároveň také jejich obětavým učitelům.

 
06.06.2024

ZUŠ Česká Lípa srdečně zve na výjimečné koncerty svých talentovaných absolventů. Přijďte je podpořit a společně s nimi oslavit jejich úspěch a umělecký růst!
2. ABSOLVENTSKÝ KONCERT ŽÁKŮ proběhne v úterý 4. června ve Foyer ZUŠ od 17 hodin.
ABSOLVENTSKÝ KONCERT FLÉTNISTKY PAVLY PEŠKOVÉ se koná ve středu 5. června s Minisále ZUŠ od 17 hodin
ABSOLVENTSKÝ KONCERT MARKÉTY PINTÉROVÉ A MARKÉTY BEDNÁŘOVÉ z pěvecké třídy Petry Jandíkové se chystá na 7. června v Malém sále od 18 hodin.

03.06.2024

Výstava absolventských prací bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 6. června ve Foyer ZUŠ v 17 hodin, na niž srdečně zveme příbuzné, přátele a všechny milovníky výtvarného umění. Hudebně vernisáž doprovodí Komorní žesťový soubor Jakuba Maška. Kromě úchvatných děl vás čeká i vydaný katalog a malé občerstvení.

03.06.2024

V kulturní nabídce ZUŠ na červen naleznete třídní koncerty, výstavy, absolventské události, premiérová divadelní představení, Jazzovou Farmu na Městských slavnostech a na Muzejní noci i uvedení nového muzikálu DPS Talent "Krysař"!

01.06.2024

Vojtěch Bogar ze třídy Emmy Kolafové reprezentoval naši ZUŠ hrou na violoncello na Slavnostním benefičním koncertu festivalu ZUŠ Open, který byl zcela mimořádnou kulturní událostí Roku české hudby 2024. V kostele Sv. Mikuláše na Malostranském nám. v Praze vystoupilo 28. května na 300 žáků a pedagogů ZUŠ pod taktovkou Jana Kučery a doprovodilo mj. sólisty Magdalenu Koženou a Josefa Špačka.

ZUŠ Česká Lípa srdečně zve na výjimečné koncerty svých talentovaných absolventů. Přijďte je podpořit a společně s nimi oslavit jejich úspěch a umělecký růst!
1. ABSOLVENTSKÝ KONCERT ŽÁKŮ se uskuteční ve čtvrtek 30. května v Malém sále ZUŠ od 17 hodin.
2. ABSOLVENTSKÝ KONCERT ŽÁKŮ proběhne v úterý 4. června ve Foyer ZUŠ od 17 hodin.
ABSOLVENTSKÝ KONCERT KLÁRY DOLEŽALOVÉ A MICHALA VOTÝPKY nás čeká ve středu 29. května v Malém sále od 18 hodin.
ABSOLVENTSKÝ KONCERT JOSEFÍNY SUCHÉ A JULIE KLAPKOVÉ - absolventky ze třídy Vojtěcha Šeminského připravují svou hudební show na bicí nástroje poslední květnový den 31. 5. ve Velkém sále od 17 hodin.

28.05.2024
Flétnistka Johana Švejnohová ze třídy Michaely Mühlhansové absolvovala roční stipendijní program akademie MenART a o víkendu zakončila svou inspirativní cestu s mentorem Janem Ostrým na koncertu PRO GAUDIO v jedinečném prostředí vily Lanna. Jan Ostrý v současné době vede flétnové třídy na Pražské konzervatoři a Fakultě umění Ostravské univerzity. Johance i její paní učitelce gratulujeme a věříme, že si MenART společně s panem Ostrým skvěle užili!

Johana Slavíková z kytarové třídy Petra Slavíka získala v pátečním ústředním kole soutěže vyhlašované Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou MŠMT v Mostě ve hře na kytaru čestné uznání I. stupně a Patrik Severa ze třídy Zdeňky Ančincové v sobotu čestné uznání II. stupně. Velice gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ZUŠ!

Dětský pěvecký sbor Korálky pod vedením Zdeňky Cmuntové vás zve na své sobotní vystoupení na zahradě ZUŠ Nový Bor v 10:30 hodin na II. ročníku benefičního festivalu Novoborská písnička. A bubenická Hluchá parta pod vedením Vojtěcha Šeminského vám zahraje v sobotu na Street Food Festivalu na náměstí v České Lípě v pravé poledne. Těšíme se!

Ve dnech 27. 5. - 31. 5. 2024 budou na naší škole probíhat závěrečné postupové zkoušky hudebního oboru. Z tohoto důvodu v tomto týdnu odpadá výuka hudebního oboru a žáci se dostaví v daném termínu ke zkouškám. Rozpis termínů zkoušek po jednotlivých odděleních najdete zde: Dechové a bicí odd., Klavírní odd., Odd. strunných nástrojů, Klávesové a akordeonové odd., Smyčcové odd., Pěvecké odd.

Rádi bychom vás informovali i o termínech přezkoušení žáků s povolenou individuální výukou:
V pondělí 3. 6. 2024:
Hudební nauka v uč. č. 329 od 14:00 do 18:00 hod.
DPS Sborucení v Minisále od 16:50 do 17:35 hod.
Ve středu 5. 6. 2024:
Poslechový seminář v uč. 507 od 15:00 do 17:35 hod.
DPS Korálky v uč. 417 od 16:00 do 16:45 hod.
Komorní a orchestrální hra ve velkém sále od 16.50 do 18.25 hod.
Těšíme se na žáky a držíme jim palce!

Máš-li zájem o tanec či herectví v naší ZUŠ, stále ještě můžeš vyplnit přihlášku a domluvit si s paní učitelkou termín talentové zkoušky!
Jako budoucí tanečnice či tanečník zatleskáš jednoduchý rytmus a zkusíš si zatančit pár cviků podle paní učitelky.Taneční obor - Lenka Adamcová, Kateřina Bittmanová (tel.: 487 827 332, email: katerina.bittmanova@zuscl.cz).
A pokud ses rozhodl/a pro divadlo, tak si připrav jednoduchou básničku. Literárně-dramatický obor - Lenka Adamcová (tel.: 487 827 332/361, email: lenka.adamcova@zuscl.cz). Těšíme se na tebe, tak hurá do ZUŠky!
VAROVÁNÍ! ZUŠ ČESKÁ LÍPA ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST!
 
22.05.2024
Letos Vás zveme pošesté na čtyřdenní jazzový workshop JAZZ DO IT a s ním spojené skvělé koncerty! Pozvání letos přijali legendy jazzu: Pavel Zlámal - saxofon, Marta Kloučková - zpěv, Jan Jirucha - trombon, Martin konvička - piano, Luan Gonçalves - kontrabas, Václav Pálka - bicí. Koncerty:
22. 5. (st) 19.00 Koncert Pavel Zlámal Sextet a Jam Session vedený lektory - Restaurace U Bobana v KD Crystal (hlavní vchod) - nástroje s sebou
23. 5. (čt) 17:00 VEČER S JAZZOVOU FARMOU Open Air (vol. 51) - náměstí T.G.M: Aries - ZUŠ Liberec Jabloňová, Big Band CL, Jazzová Farma, Pavel Zlámal Sextet
24. 5. (pá) 19:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT ÚČASTNÍKŮ JAZZ DO IT - Restaurace U Bobana v KD Crystal (hlavní vchod)
Vstup pro veřejnost na všechny akce ZDARMA. Partnerem akce je Kultura Česká Lípa, p.o. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na Vás!
21.05.2024

Jáchym Probošt ve hře na violoncello ze třídy p. uč. Emmy Kolafové získal 2. místo v ústředním kole soutěže vyhlášené Uměleckou radou ZUŠ ČS s podporou MŠMT, které se konalo v sobotu 18. května v ZUŠ Liberec. Velice gratulujeme Jáchymovi i paní učitelce a děkujeme paní korepetitorce, bravo!

Bubenická Hluchá parta vás zve na své vystoupení v sobotu 18. května na divadelní Tyjátr na Vodní hrad Lipý ve 13 hodin. Ve dnech 18 a 19. května se uskuteční na zámku Zákupy 19. prezentační setkání umělců českolipského regionu v rámci XX. ročníku akce "Tvoříme duší", které se ZUŠ pravidelně účastní. V sobotu akci zahájí žáci žesťových tříd Jakuba Maška a Libora Velíska slavnostní fanfárou ve 13 hodin a v neděli vystoupí naši žáci v rámci koncertu od 14 hodin. Jste srdečně zváni!

1 - 24 / 882

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání