Facebook Youtube Microsoft Teams

Jazzový workshop „Jazz Do It“

Jazzový workshop „Jazz Do It“ je společné čtyřdenní setkání v květnu pro žáky a pedagogy s profesionály a odborníky spojené s výukou, besedou a koncertem pro rodiče a veřejnost.  
Jedná se o akci zaměřenou na výuku jazzu a improvizace a má za cíl seznámit mladé hráče se skutečnými profesionály ve svém oboru a motivovat je do dalšího studia jazzu a svého nástroje. Přesto, že lektoři spolupracují většinou se staršími hudebníky (Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka, JAMU apod.), mají zkušenosti i s prací mladých muzikantů, s kterými se setkávají na letních jazzových dílnách.
Lektoři tohoto workshopu (dílny) jsou zároveň členy různých hudebních uskupení, např. hudební těleso East European 5-tet ve složení: Rostislav Fraš - tenor saxofon, Miroslav Hloucal - trubka, Luboš Šrámek - piano, Josef Fečo - kontrabas a Marek Urbánek - bicí, nebo hudební seskupení Pavel Zlámal Quintet a zpěvačka Marta Kloučková, Miloslav Hloucal sextet ve složení:
Miroslav Hloucal - trubka (žestě), Petr Kalfus - saxofony (dřeva), Veronika Vítová - zpěv (Skety), Jakub Tököly - piano, Josef Fečo - baskytara, Marek Urbánek - bicí, a další legendy jazzu a populární hudby.

V rámci tohoto workshopu se pravidelně konají ve večerních hodinách tyto akce:
Koncert a Jam Session pod vedením hostů
Večer s Jazzovou farmou - OPEN AIR
Večer s Jazzovou farmou pod širým nebem na náměstí T. G. Masaryka, kde bude připraveno posezení společně s občerstvením.
Závěrečný koncert a Jam Session lektorů a účastníků „Jazz Do It“
Zde žáci předvedou, co se za necelé čtyři dny práce naučili a společně si „zadžemují“.

Květnové termíny a místa konání koncertů upřesníme vždy v programu školy.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání