Facebook Youtube Microsoft Teams

Kytarový soubor GOLDEN STRINGS

Umělecký vedoucí: p. uč. Zdeňka Ančincová

Historie souboru:
Kytarový soubor Golden Strings byl založen ve školním roce 2008-2009. Soubor se pravidelně účastní řady vystoupení, např. Sláva budiž v Bazilice Všech svatých, koncertu Má to smysl! v rámci MHF Lípa Musica v KD Crystalu, ZUŠTOUR - společné akce ZUŠ Česká Lípa, Žandov, Nový Bor, Cvikov a Mimoň, na vánočních koncertech v Ambitu Muzea v České Lípě, v kostelech v České Lípě a okolí (Bazilika Jablonné v Podještění, Heřmaničky, Brniště, Pertoltice, Horní Police, Žandov, Stráž pod Ralskem), na vernisážích v Centru textilního tisku apod. Vystupuje na akci Tvoříme duší na Státním zámku Zákupy a při slavnostních příležitostech na radnici a ve Ville Hrdlička, na festivalech, jako je např. Mezinárodní festival Barabanfest Cvikov, Festival Kytarových souborů a orchestrů České republiky divadlo Poděbrady, Houskus Muzikus Cameralis - hrad Houska, Přehlídka kytarových souborů a orchestrů na st. Zámku Zákupy, Mezinárodní festival mladých umělců Prague Summer Academy – Praha Dům u Kamenného zvonu. V ZUŠ se účastní třídních a společných koncertů žáků.

Nynější obsazení souboru:
Soubor pracuje samostatně bez dirigenta. Repertoár zahrnuje skladby různých období včetně úprav. Rozdělení hlasů je od 3. hlasu po 6. hlas. Soubor tvoří 8 žáků klasické kytary.

Z repertoáru pro školní rok 2022 - 2023:

Carolan - Hromek: Brabazon
J.Krajník - Espańoleta č.4
A.Vivaldi - Koncert a moll - 1.věta
Clasic Trio - Paduana Hispanica., Espańoleta  č.5
V.Petrášek - Tango
V.Kostka - Rondo
Koledy: Rolničky, Tichá noc
J.Krajník - Blues in A
Milonga - argentinský tanec

Vystoupení souboru 2022 - 2023 předběžně:
Vánoční koncert - Státní zámek Zákupy, Ambit Muzea Česká Lípa, Velký sál ZUŠ, Sláva Budiž - Bazilika Všech svatých Česká Lípa, Má to smysl! v KD Crystal, Tvoříme duší - Státní zámek Zákupy, Barabanfest Cvikov, třídní koncerty atd.

Seznam členů souboru (školní rok 2022 - 2023):

Bačina Jan, Baloun Viktor, Glaser Jiří, Hammerová Anna, Hellinger Dominik, Komárek Adam, Severa Patrik, Žák Vojtěch

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání