Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

V sobotu 29. ledna v 15 hodin přivítá Divadelní studio ZUŠ své divadelní fanoušky starší 10 let a jejich rodiče na divadelním představení žáků literárně-dramatického oboru pod vedením Lenky Adamcové. Uvádíme dva autorské příběhy žáků - Petra Havlíka pod názvem "Druhá šance" a Viktorie Fringošové pod názvem "Střih". Vstupenky zdarma jsou k dispozici na vrátnici v ZUŠ. Těšíme se na divadelní příznivce a prosíme o dodržení podmínek pro vstup na kulturní akci, děkujeme. :)

25.01.2022

V posledním lednovém týdnu se můžete těšit na dva koncerty a divadlo. V úterý 25. ledna na Malém sále v 17 hodin přivítáme příznivce kytarového umění na "Koncertě kytaristů ze třídy Petra Slavíka". Ve čtvrtek 27. ledna čeká rodiče a fanoušky "Koncert klarinetových a saxofonových tříd Pavla Hrice a Jany Loudové" ve Foyer od 17 hodin. A v sobotu se můžete těšit na divadelní představení, které pro vás připravuje LDO pod vedením Lenky Adamcové (informace brzy). Stále platí nařízení o podmínkách vstupu na kulturní akce, děkujeme za pochopení.:)

21.01.2022

Nezapomeňte na další "Večer s Jazzovou Farmou" ve čtvrtek 20. ledna 2022 na Velkém sále od 18 hodin! Spolu s Jazzovou Farmou vám zahraje Big Band ZUŠ Liberec, Big Band ZUŠ Horní Počernice bohužel nedorazí. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno. Dle vládních nařízení mohou tuto akci navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let (nemusí dokládat nic). Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :)

Více o účinkujících, Jazzová Farma - Ray Charles: Hallelujah I Love Him So, Fotografie z 39. Večera s JF

17.01.2022

Nenechte si ujít pestrou nabídku vystoupení našich žáků a studentů v úterý 18. ledna na Malém sále, kde uslyšíte a uvidíte hru na flétnu, klarinet, housle, akordeon, fagot, kytaru, kontrabas, klavír a nebudou chybět ani zpěvy a umělecký přednes. Stále platí vládní nařízení, že koncert mohou navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let. Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení. :)

Fotografie, Záznam Lednového koncertu žáků

14.01.2022

Velice se omlouváme všem malým divákům, ale dnešní repríza autorského divadelního představení s loutkou žákyně Karolíny Šorčíkové "Fuj Tajfun" (dopolední i odpolední) bylo ze zdravotních důvodů zrušeno. Děkujeme za pochopení a věříme, že se opět setkáme na nějakém dalším představení.

12.01.2022

Vernisáž ve čtvrtek 13. ledna zahájí výstavu prací žáků a studentů výtvarného ateliéru Aleny Skokanové pod názvem "MIMOCHODEM - umění je nevysvětlitelné...". Srdečně všechny zájemce o výtvarno zveme v 17 hodin do Foyer ZUŠ. Vernisáž doplní recitace Anny Stejskalové za hudebního doprovodu Johany Pánkové a Jitky Stejskalové na kytary. O další hudeb. číslo se postará Pavel Hric na saxofon a David Mašek na klavír. Stále platí vládní nařízení ohledně návštěvy kulturních akcí, kdy mohou být přítomni pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let. Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení.:) Výstavu si bude možné prohlédnout do 23. února 2022.

Fotografie z vernisáže, Videoreportáž z vernisáže

10.01.2022

Omlouváme se, představení bylo ze zdravotních důvodů zrušeno, děkujeme za pochopení.

Ve středu 12. ledna zveme malé diváky s jejich rodiči v 17 hodin do našeho Divadelního studia na autorské divadelní představení s loutkou žákyně Karolíny Šorčíkové pod názvem "Fuj Tajfun", které vás povede za dobrodružstvím do Afriky. Účinkují žáci a studenti literárně-dramatického oboru pod vedením Lenky Adamcové. Vstupenky zdarma na toto představení si můžete vyzvednout na vrátnici v ZUŠ.
Dle vládních nařízení mohou koncert navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let (nemusí dokládat nic). Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :)

06.01.2022

Vážení rodiče, níže nejdete termíny pololetního přezkoušení povolené individuální výuky kolektivů a komorních souborů. Prosíme všechny žáky, aby se dostavili v těchto termínech k přezkoušení, děkujeme.

  • úterý 11. 1. 2022 od 16:50 do 17:35 přezkoušení ze Sborového zpěvu (DPS Sborucení) na Minisále (uč. č. 150)
  • středa 12. 1. 2022 od 16:00 do 16:45 přezkoušení ze Sborového zpěvu (DPS Korálky) v učebně č. 417
  • středa 12. 1. 2022 od 15:00 do 18:30 přezkoušení žáků IHN v učebně č. 329
  • středa 12. 1. 2022 od 15:00 do 18:30 přezkoušení z Poslechového semináře v učebně č. 507
  • středa 12. 1. 2022 od 16:50 do 17:35 přezkoušení z Komorní a orch. hry v učebně č. 414

Vážení rodiče, milí žáci,
přejeme Vám do nového roku 2022 hodně zdraví, štěstí a radosti z umění. Od 1. ledna 2022 nejsou pro účast na vzdělávání v ZUŠ nová ustanovení, stále platí obecná proticovidová opatření, a proto Vás žádáme o spolupráci při splnění těchto podmínek:
Žáci nejsou povinni se v ZUŠ prokazovat negativním testem, prodělaným onemocněním COVID-19 nebo očkováním.
Více

 

Vítáme vás v novém roce 2022 lednovou nabídkou kulturních akcí naší ZUŠ. Zahájíme reprízou autorského divadelního představení s loutkou žákyně Karolíny Šorčíkové nesoucí název "Fuj Tajfun" a vernisáží výstavy prací žáků s tudentů výtvarného ateliéru Aleny Skokanové, pokračujeme Lednovým koncertem žáků a 39. Večerem s Jazzovou Farmou a dalšími třídními koncerty - viz program. Těšíme se na vás!

03.01.2022

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,
přejeme vám od čtvrtka 23. prosince příjemné vánoční prázdniny a pohádkové Vánoce. Těšíme se v novém roce 3. ledna 2022 ve zdraví a radosti z umění.
Vaše ZUŠ Česká Lípa

Autorkou obrazu na PF 2022 je Jana Dandová, která studovala ve výtvarném ateliéru Kamily Nešporové :)

Ze srdce děkujeme všem divákům, kteří navštívili oba čtvrteční koncerty SLÁVA BUDIŽ - dopoledne stovce dětí, které přišly se svými obětavými učitelkami a večer obecenstvu, které naplnilo Baziliku a vytvořilo báječnou sváteční atmosféru.
Děkujeme Vám také za finanční příspěvky, které dohromady podpoří Sociální automobil Charity Česká Lípa částkou 12.847,- Kč.
V neposlední řadě děkujeme našim účinkujícím, kteří přispěli svým umem k nádhernému zážitku při sólových vystoupeních, sborových a nakonec již po čtrnácté v naší českolipské Vánoční mši pro orchestr, sóla a dětský pěvecký sbor skladatele a ředitele ZUŠ Marka Kučery.
Krásný advent všem!

Fotografie, Záznam koncertu

 

Poslední týden před vánočními prázdninami pro vás máme nadílku pěveckých koncertů. Týden zahájí 20. prosince v 17 hodin na Malém sále:
Vánoční koncert pěvecké třídy Zdeňky Cmuntové a klavírní a varhanní třídy Jana Ševčíka. -
Záznam koncertu
ZUŠkový advent zakončí dva úterní koncerty na Malém sále, a to:
V 17 hodin Vánoční koncert pěvecké třídy Petry Jandíkové I.-
Záznam koncertu
V 18 hodin Vánoční koncert pěvecké třídy Petry Jandíkové II. - Záznam koncertu II.
Přejeme pohodovou 4. adventní neděli a těšíme se na poslední týden před Vánocemi :)

17.12.2021

Srdečně zveme malé diváky se svými rodiči poslední předvánoční sobotu 18. prosince od 15 hodin do Divadelního studia ZUŠ na autorské představení s loutkou od Karolíny Šorčíkové nesoucí název "Fuj Tajfun". Vstupenky zdarma si můžete vyzvednout na místě, příp. předem na vrátnici v ZUŠ. Dle vládních nařízení mohou koncert navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let (nemusí dokládat nic). Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :) Těšíme se na všechny malé divadelní nadšence.

Fotografie

14.12.2021

Na úterý 14. prosince naše ZUŠ připravila v rámci předvánoční nadílky bohatý Vánoční koncert žáků, který začíná v 17 hodin na Velkém sále. Příjemně vás naladí v úvodu Komorní symfonický orchestr, následuje sbor Korálky, Kytarový soubor Golden Strings, Klarinetové kvarteto ZUŠ, úžasná sólová čísla, tanec a divadlo a na závěr Elce Pelze Band. Prosíme s sebou příslušná potvrzení dle aktuálních vládních nařízení a respirátor, děkujeme vám za podporu a pochopení a těšíme se vás!

Fotografie, Záznam koncertu

13.12.2021

Tento týden bude plný sváteční hudby.
V pondělí zahájíme klavírními koncerty, a to třídy Anny Nedvědové (ten byl bohužel zrušen) a třídy Davida Maška -
Záznam koncertu.
V úterý vás zveme na velký Vánoční koncert žáků do Velkého sálu - Fotografie, Záznam koncertu.
Středa bude zpestřena Vánočním koncertem saxofonové a klarinetové třídy Josefa Pelze.- Fotografie
Čtvrteční benefiční SLÁVA BUDIŽ již počtrnácté v Bazilice Všech svatých - Fotografie
A týden nám uzavře páteční Koncert klavírní třídy Hany Řeřichové - Fotografie.
Přejeme krásnou 3. adventní neděli a celý týden :)

12.12.2021

Neboť nemohou naši žáci a učitelé kvůli vývoji covidové situace osobně vytvořit vánoční atmosféru prostřednictvím hudby našim seniorům, natočili pro ně Vánoční online koncert ZUŠ Česká Lípa, který jsme předali do Alzheimercentra Česká Lípa, Léčebny dlouhodobě nemocných u NsP Česká Lípa a Domova pro seniory v České Lípě. Věříme, že přinese všem potěšení a vánoční pohodu :-)

10.12.2021

Jistě vás potěší vánoční koncerty druhého adventního týdne. Prvním je úterní Klavírní koncert třídy Jiřiny Jeništové, na kterém zazní nejen vánoční koledy, ale i skladby Bacha, Mozarta, Martinů, Čajkovského... (fotografie). Druhý zajímavý koncert je čtvrteční plný zpěvu studentů Aleny Hellerové  a Jaroslava Kovacse (Záznam koncertu) s velmi pestrými doprovody - klavír, flétna, perkuse, kytara, cajon, a navrch se vám předvedou Přátelé Michny z Otradovic. Nechte se překvapit!

Dle vládních nařízení mohou koncert navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let. Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :)

 

03.12.2021

V adventním čase vás jistě potěší výkony žáků a studentů žesťových tříd pánů učitelů Jakuba Maška, Aleše Jungmana a Štěpána Jasenovce, které vám předvedou na svém dalším koncertu 30. 11. 2021 na Malém sále v 17 hodin. Dle nejnovějších vládních nařízení mohou koncert navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let. Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :)

Záznam koncertu

26.11.2021
1 - 24 / 452

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání