Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Srdečně vás zveme na koncert „ZUŠ sbližuje“, který začíná ve čtvrtek 21. října v 17 hodin na Velkém sále ZUŠ a vystoupí na něm účastníci dopoledního houslového workshopu, žáci a studenti hudebního, literárně-dramatického i tanečního oboru. Těšit se můžete nejen na sólová čísla, ale i na Komorní symfonický orchestr, DPS Korálky či Jazzovou Farmu. Samotný závěr této originální inkluzivní akce bude patřit žákům a studentům výtvarného oboru napříč ateliéry na vernisáži výstavy jejich děl následně ve Foyer ZUŠ. Dle vládních nařízení prosíme s sebou respirátor a doklad o testování, očkování či prodělání nemoci, příp. budou na místě k dispozici samotesty, děkujeme za pochopení :)

Program

19.10.2021

Žáci žesťových tříd pánů učitelů Jakuba Maška, Aleše Jungmana a Štěpána Jasenovce vás srdečně zvou na svůj první koncert letošního školního roku. Uslyšíte trombony, barytony, trubky a snad i lesní rohy. Dle vládních nařízení prosíme s sebou respirátor a doklad o testování, očkování či prodělání nemoci, příp. budou na místě k dispozici samotesty, děkujeme za pochopení :)

 

15.10.2021
Cestou na vlak si budete moci prohlédnout výzdobu podchodu na hlavním vlakové nádraží, na které se podílely studentky výtvarného oboru naší ZUŠ: Johana Pánková, Jitka Stejskalová, Ludmila Křivánková, Karolína Kazdová, Tereza Seifrtová, Magdaléna Jelínková, Nela Závěťová, Aneta Therová, Šarlota Gürthová, Štěpánka Hisemová, Karolína Slavíčková a Anna Veštšíková. Přejeme příjemný umělecký zážitek :)

Fotografie

Na čtvrtek 14. října pro vás připravujeme od 17 hodin na Malém sále Říjnový koncert žáků napříč žánry a obory z celé naší ZUŠ. Dle vládních nařízení prosíme s sebou respirátor a doklad o testování, očkování či prodělání nemoci, příp. budou na místě k dispozici samotesty, děkujeme za pochopení.

Záznam koncertu

Fotografie

12.10.2021

Srdečně zveme rodiče a příznivce v pátek 8. října na "Koncert při svíčkách", který začíná ve 23 hodin ve Foyer ZUŠ. Vybraní účastníci noční hry Putování za houslovým klíčem po návratu z noční hry předvedou na koncertě svůj hudební um sólovými čísly a společně si všichni přeživší na závěr zazpívají. :)  Dle vládního nařízení prosíme s sebou na koncert respirátor a doklad o testování, očkování či prodělání nemoci, příp. budou pro Vás na místě k dispozici samotesty (žáků školy se testy ani potvrzení netýkají), děkujeme za pochopení.

Těšíme se na společné páteční setkání! Vaše ZUŠ

Program koncertu

Pěvecký sbor účastníků noční hry

Fotografie 2021, Fotografie z koncertu

06.10.2021

Slavnostní čtvrteční odpoledne 23. září u příležitosti ocenění českolipských osobností nejvyšším vyznamenání našeho města "Poděkování starostky" hudebně doprovodili naši žáci a učitelé: Matyáš Kecek - klarinet a David Mašek - klavír - Joseph Kosma: Autumn Leaves, Štěpán Šubrt - klavír - Ludwig van Beethoven: Sonáta Op. 14 č. 1, 1. věta, Viktorie Zajptová - zpěv a Hana Řeřichová - klavír - I See Red.

Záznam vystoupení Štěpána Šubrta

Fotografie

Jistě potěšíme fanoušky Jazzové Farmy, neboť tento čtvrtek 23. září se opět koná další večer s tímto oblíbeným bandem, který si pozval tradiční zářijové hosty - Big Band CL a Swingband Zdeňka Hůly. Vstup zdarma, začátek v 18 hodin na Velkém sále. Dostavte se v hojném počtu a prosíme s respirátory a potvrzením testu či s certifikátem o očkování či dokladem o prodělání nemoci, u vstupu budou v omezeném množství k dostání samotesty, děkujeme za pochopení :)

Více, Fotografie

Jazzová Farma na 37. Večeru

21.09.2021

Všem dobrodruhům se na vědomost dává, že noční hudební hra pro děti od 8 let Putování za houslovým klíčem letos aneb Ať žijí duchové začíná v pátek 8. října v 18 hodin. Přihlášky na letošní ročník noční bláznivé hudební hry si zájemci mohou vyzvednout u svého učitele a odevzdat do 1. října. Dle vládních nařízení platných od 30. září již nemusí účastníci předkládat potvrzení o bezinfekčnosti ani nemusí být na místě testováni :) Více

Přihláška

Videovzpomínka

Fotografie 2021

16.09.2021

9. ročník ROCKFORZUŠ v sobotu 18. září 2021 na Vodním hradě Lipý začíná ve 14 hodin studentskými kapelami projektu Škola rocku - NOX OMEN, KOTA a LITHIUM. Za ZUŠku se zúčastní kapela AC/D(CL) pod vedením p. uč. Ladislava Průška a oblíbená bubenická HLUCHÁ PARTA pod vedením Vojtěcha Šeminského. Populární kapely našeho kraje OPTIMIK, LINGERS.ON a TETRAHOP doplní na závěr host z Teplic CZECH FLOYD.
Těšit se můžete i na zajímavé workshopy Klubu Koule NZDM Charity Česká Lípa a jistě všechny fanoušky potěší vstup zdarma.
Dostavte se v hojném počtu a prosíme s potvrzením testu či s certifikátem o očkování, u vstupu budou v omezeném množství k dostání samotesty, děkujeme za pochopení :)

Ukázka vystoupení DPS Talent s Czech Floyd, Hluché party a AC/D(CL)

Fotografie

13.09.2021

Klarinetové kvarteto pod vedením p. uč. Pavla Hrice hudebně doprovodilo slavnostní setkání k projektu Příběhy našich sousedů 9. září 2021 v KD Crystal. V rámci projektu Příběhy našich sousedů, které pořádá nezisková organizace Post Bellum ve spolupráci s městem Česká Lípa, si žáci ZŠ Lada, ZŠ Pátova a ZŠ Slovanka vyzkoušeli práci dokumentaristů, natočili vzpomínky českolipských pamětníků a zpracovali je do audio reportáží, které představili v rámci tohoto setkání, v jehož závěru odborná porota vyhlásila dva vítězné týmy.

Záznam z vystoupení

Fotografie

 

První školní den pro vás máme hudební dárek v podobě velice zajímavého koncertu, který vznikl v průběhu červnového dvoudenního trombonového workshopu TROMBONE POWER s filharmonikem Bohumilem Tůmou pro žáky p. uč. Jakuba Maška. Věříme, že vám tento webový koncert zpříjemní začátek školního roku. :)
01.09.2021

Od září tohoto školního roku otevíráme nové vyučovací prostory pro literárně-dramatický obor a další projekty - Divadelní studio, jehož součástí je i profesionální osvětlení a ozvučení. Na realizaci prací v této učebně se významnou měrou podílel náš pan školník Tomáš Kumpolt. Během prázdnin navštívila dokončené Divadelní studio naší školy paní starostka Jitka Volfová. Naši žáci a jejich rodiče se tedy mohou těšit na další zkvalitnění naší výuky.

Věříme, že nově připravené prostory povedou k dalšímu rozvoji literárně-dramatického oboru a budou motivací pro naše mladé divadelní umělce i další zájemce o studium v tomto oboru, které zároveň zveme - přijďte se s námi učit být hercem, spisovatelem…

 

I v září naše ZUŠ přijímá další zájemce o hudbu, výtvarno a tanec, a to na hru na zobcovou flétnu, do dětských pěveckých sborů Talent a Korálky, do výtvarných ateliérů a tanečních tříd!

Stačí co nejdříve v září vyplnit přihlášku a domluvit si individuálně talentové zkoušky se zástupci ředitele - kontakty zde.

Tak neváhej a už přihlaš se do ZUŠ!

Jak přihlásit dítě do ZUŠ krok za krokem

Další informace

Vážení rodiče, milí žáci a studenti,

ve středu 1. září bude zahájen nový školní rok s prezenční výukou v plném rozsahu a doufáme, že letošní školní rok to tak již zůstane. Stále platí obecná proticovidová opatření, a proto Vás žádáme o spolupráci při splnění platných podmínek.

Velice se všichni těšíme na návrat žáků do školy a na setkávání v naší škole v budoucnu, jak doufáme, i při našich akcích a představeních.

Vaše ZUŠ Česká Lípa

 

Vítáme Vás v novém školním roce, který bude zahájen ve středu 1. září 2021.
Rozvrh hodin si můžete se svým učitelem domluvit:

26. - 30. srpna od 10:00 do 13:00 hodin
31. srpna od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin
1. září od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin
2. září a další dny od 13:00 do 17:30 hodin

Kontakty na učitele naleznete v seznamu zde.

Zařazení žáků do hudebních nauk, rozvrhy hudebních nauk. rozvrhy hromadné výuky

Konkrétní informace o platných opatřeních a podmínkách ve škole uveřejníme co nejdříve, až obdržíme informace od MŠMT, děkujeme za pochopení.

Srdečně zveme rodiče a příznivce Letní dílny na páteční vernisáž výstavy ve 13 hodin mezi budovami našeho ubytování a závěrečný koncert s vyhlášením výsledků celodílnové soutěže od 14 hodin v jídelně.
Bohužel musíme dodržet proticovidová opatření, která jsou platná pro uskutečnění koncertu a prosíme o vstřícnost:
  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
  • všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor.
Těšíme se na vás a děkujeme velice za pochopení.
Vaše ZUŠ
 
 
13.08.2021

V pondělí 9. srpna byla úspěšně zahájena Letní dílna 2021 v Poslově mlýně. Účastníci byli odbaveni, otestováni, ubytováni a při společném nástupu po rozdělení do týmů a zvolení kapitánů jim bylo prozrazeno letošní téma, kterým je Pevnost Boyard :) Držte jim palce, ať získají všechny klíče!

V pátek 13. srpna jste srdečně zváni ve 13 hodin na výstavu děl, co vytvoří během týdne výtvarníci a ve 14 hodin na koncert, který připravují hudebníci.

Fotografie - pondělí, úterý, středa, noční hra, táborák, výběr

Videa můžete shlédnout na našem facebooku.

09.08.2021

Přejeme všem žákům, jejich rodičům a příznivcům naší školy léto plné krásných dní plných zážitků a odpočinku, a to zejména od covidové situace.
Děkujeme za trpělivost a spolupráci během právě končícího náročného školního roku.
Po prázdninách se na vás všechny těšíme v ZUŠ Česká Lípa a doufáme v lepší časy :)

Krásnou venkovní výstavu na hradbách vedle kavárny UNION připravili naši mladí talentovaní výtvarníci spolu s děvčaty z Regionálního informačního centra, kterým velice děkujeme. Připravenou máme ještě jednu šestici, která nahradí stávající obrazy v srpnu. Procházku městem si tak všichni můžeme zpříjemnit krásným zážitkem při prohlídce této letní galerie pod širým nebem. :)

30.06.2021

Na poslední živé vysílání se můžete těšit v úterý 29. června z Foyer naší ZUŠ, odkud vám společně zahrají pro předprázdninovou pohodu žáci flétnových, klarinetových a saxofonových tříd p. uč. Pavla Hrice a Jany Loudové. Stream můžete sledovat v 17 hodin na facebooku školy a záznam koncertu v HD kvalitě bude k vidění na YouTube ZUŠ Česká Lípa po zpracování.

Záznam koncertu

28.06.2021

Vážení rodiče,

pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte. Byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 1. září! Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat od 26. 8. 2021 a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

1 - 24 / 415

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání