Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Srdečně vás zveme na Vánoční koncert ZUŠ v ambitu, který se koná v rámci tradičních vánočních trhů ve Vlastivědném muzeu v České Lípě. Těšíme se na vás v úterý 6. prosince v 16 hodin v Biberově síni!

02.12.2022

Vychutnejte si předvánoční atmosféru společně se ZUŠ Česká Lípa, která letos slaví 95. výročí svého založení, a již popatnácté uvádí benefiční koncert "Sláva budiž" v Bazilice Všech svatých ve středu 21. prosince 2022 od 10:00 pro školy a od 18:00 hodin pro veřejnost.
Zazní vánoční skladby v podání sólistů a komorních souborů, ale také tradiční Vánoční mše Marka Kučery pro orchestr, sóla a dětský pěvecký sbor.
Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na podporu činnosti Charity Česká Lípa - letos konkrétně na nákup nutných elektrospotřebičů do nově otevřeného zrekonstruovaného Azylového domu Jonáš pro matky s dětmi v tísni, který v letošním roce slaví 20 let existence.

Jsme vděční, že společně pomůžeme těm nejzranitelnějším. Více o sbírce
Přejeme všem ty nejkrásnější požehnané Vánoce!

01.12.2022

Vážení rodiče, milí žáci,
v souladu s § 24, odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitel školy  z provozních a technických důvodů na čtvrtek 22. 12. 2022 pro žáky Základní umělecké školy Česká Lípa ředitelské volno.
Vaše ZUŠ Česká Lípa

První prosincový den vás můžeme pozvat na koncert klavírní a varhanní třídy p. uč. Jana Ševčíka na Malý sál od 17 hodin na Malém sále, na kterém zazní lidové, vánoční, klasické i jazzové skladby. Je se na co těšit! :)

30.11.2022

I tento týden pro vás připravil literárně-dramatický obor pod vedením p. uč. Lenky Adamcové divadelní představení. Ve čtvrtek 1. prosince uvádí Princeznu ve spícím lese v Divadelním studiu od 17 hodin. Vstupenky zdarma k dispozici na vrátnici ZUŠ. :)

29.11.2022

Čáp ten to má věru snadné, Slimák, Sedí liška pod dubem... nejen o zvířátkách, ale i skladby vážených skladatelů Dvořáka, Debussyho, Čajkovského, Chačaturjana a dalších vám zahrají na své žesťové nástroje studenti pánů učitelů Jakuba Maška, Aleše Jungmana a Štěpána Jasenovce v úterý 29. listopadu na Malém sále od 17 hodin. Srdečně vás zveme na 1. koncert žesťových tříd!

28.11.2022

Na každou adventní neděli pro vás připravíme na YouTube školy hudební adventní okénko s vánočním překvapením z loňského roku a doufáme, že tak přispějeme k vaší předvánoční pohodě...
1. adventní okénko
2. adventní okénko
3. adventní okénko
4. adventní okénko

Po Dni věnovaném památce statečných studentů z let 1939 a 1989 vám zahrají současní studenti kapel Školy rocku a další hudební hosté v pátek 18. 11. v Restauraci Nebe od 18 hodin. Naše ZUŠkové AC/D(CL) přijde na řadu ve 20.15 hodin. Užijte si páteční večer s námi! Více

Foto

Naši žáci a studenti spolu se svými učiteli připravili ve čtvrtek 10. listopadu příjemné odpoledne pro obyvatele Domova pro seniory Na Blatech. Zazněly zpěvy, klavíry, flétny, saxofony, kytary a dokonce i seniory oblíbený akordeon.

10.11.2022

Srdečně zveme příznivce výtvarného umění na výstavu výtvarných děl ze všech základních uměleckých škol českolipského okresu, která pokračuje druhým zastavením ve Stráži pod Ralskem. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 10. 11. v ZŠ Stráž pod Ralskem v 17 hodin. Tento společný projekt s názvem PUTOVNÍ GALERIE během školního roku poputuje po vybraných ZUŠ. Více

Fotografie z České Lípy, Fotografie ze Stráže p.R.

08.11.2022
Mistrovské kurzy úžasné sopranistky Hany Blažíkové byly dnes zahájeny ředitelem ZUŠ Markem Kučerou a ředitelem MHF Lípa Musica Martinem Prokešem a právě probíhají s kolektivem žáků pěveckého oddělení s p. uč. Alenou Hellerovou a Jaroslavem Kovacsem... Odpoledne se uskuteční individuální lekce s jednotlivými studenty zpěvu. Těšíme se na zítřejší koncert našich talentů a Hany Blažíkové v KD Crystal od 19 hodin. Vstupenky zakoupíte online na www.lipamusica.cz či přímo na místě. :)

02.11.2022

Milí žáci a studenti,
přejeme vám pohodové a barevné podzimní prázdniny, které jsou od 26. do 27. října 2022. Těšíme se opět v pondělí 31. října zpět ve škole! :)
Vaše ZUŠ

Dílo: Sára Perlíková z VO Kamily Nešporové

Pojďte s námi oslavit státní svátek Dne vzniku samostatného československého státu spolu s Pomníkovým triem ve složení: Pavel Hric, Jana Loudová a Alena Hellerová, českou národní hymnou a dalšími písněni tradičně v pátek 28. října u Lípy svobody na Slovance ve 13:30 hodin.

Na začátku týdne zažili studenti pěveckých tříd příjemné setkání se vzácným hostem, kterým je výjimečná pěvecká osobnost, sopranistka Hana Blažíková. Nejenže skvěle zpívá, o čemž se již 3. listopadu přesvědčíme na koncertu Má to smysl!, ale mistrně ovládá i hru na středověkou harfu. Naši pěvci se mohou těšit i na celodenní mistrovské kurzy, které Hana Blažíková povede den před koncertem.

Fotografie

Srdečně vás zveme na koncert „ZUŠ sbližuje“, který začíná ve čtvrtek 20. října v 17 hodin na Velkém sále ZUŠ za přítomnosti překladatelky, neboť většina žáků zapojených do projektu spolu s českými žáky jsou mongolské národnosti. Na společném představení vystoupí účastníci houslového workshopu, žáci a studenti hudebního a literárně-dramatického oboru. Těšit se můžete nejen na sólová čísla, ale i na komorní soubory a Jazzovou Farmu. Samotný závěr této originální akce bude patřit výtvarného oboru napříč ateliéry na vernisáži výstavy jejich děl následně po koncertu ve Foyer ZUŠ. Концерт болон үзэсгэлэн 2022. 10.20 нд пүрэв гаригт 17:00 цагаас, ZUŠ - Урлагын бага сургуулийн үүдний танхимд,Үнэ төлбөргүй. Vstup zdarma a občerstvení. :) Videopozvánka, fotografie, záznam koncertu

17.10.2022
1 - 24 / 611

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01