Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Vážení rodiče, milí žáci,
na základě novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví bude od úterý 4. května 2021 opět umožněna nejen přítomnost žáků v naší škole při individuální výuce (1 učitel a 1 žák), ale i osobní přítomnost na konzultaci nebo výuce v nejvyšším počtu 3 žáků v jedné skupině. Žáci, kteří se účastní těchto konzultací nebo výuky nejsou povinni podrobovat se testování ani dokladovat jiné skutečnosti (např. prodělaný koronavirus apod.).

Kolektivní výuka, tj. výtvarný obor, taneční obor a literárně-dramatický, z hudebního oboru orchestry, soubory, sbory, komorní hra - konzultace v nejvyšším počtu žáků po 3 po dohodě s učitelem. Učitelé budou kontaktovat své žáky podle předem vytvořených rozpisů. Výuka hudební nauky bude i nadále probíhat distančně, je však umožněna po dohodě s učitelem podle potřeby osobní přítomnost žáků ve výuce max. do 3 žáků.

Více

ZUŠ Česká Lípa vyhlašuje soutěž v populárním zpěvu pro děti a mládež českolipského okresu od 6 do 20 let studující zpěv v ZUŠ i nestudující zpěv. Soutěž není určena pro studenty konzervatoří a středních škol se specializací na zpěv. Letošní 9. ročník bude probíhat celý elektronicky. Uzávěrka přihlášek a nahrávek je 30. 5. 2021. Online koncert vítězů je plánován na 11. 6. 2021.

Propozice soutěže

Přihláška

Formulář k odeslání soutěžní nahrávky

30.04.2021

Nechceš v létě o prázdninách zahálet, chceš se v rámci svého oboru dozvědět nové zajímavé věci a potkat své kamarády ze ZUŠky? Tak se přihlaš na hudebně výtvarný workshop „Letní dílnu“, který se bude konat od 9. do 13. srpna 2021. Prázdninová dílna má připraven nabitý program výuky i zábavy, zajímavých akcí a zážitků v rekreačním areálu Poslův Mlýn v Doksech. Informuj se u svého učitele, u kterého si můžeš vyzvednout i přihlášku. Pokud s ohledem na vývoj covidové situace a vyjádření MŠMT nebude možné Letní dílnu uskutečnit, peníze budou v plné výši vráceny a rodiče informováni e-mailem :)

PDF icon Propozice Letní dílny 2021

PDF icon Přihláška

PDF icon Čestné prohlášení rodičů

PDF icon Potvrzení od lékaře

30.04.2021

Kytara je drnkací strunný nástroj, protože tón vzniká rozechvěním struny napjaté mezi dvěma pevnými body - pražcem a kobylkou. Jak rozechvějí struny studenti ze třídy Petra Slavíka uslyšíte a uvidíte ve středu 28. dubna 2021 v 17 hodin v kytarovém hudebním pozdravu online zde, na FB či na YouTube školy.

Záznam kytarového pozdravu

27.04.2021

Titul dobrodruha, který se vydal na výpravu po našem městě a objevil a vyfotil se se všemi "křídly" na plakátech ZUŠ získávají: Antonín Kynych, Tatiana Kynychová, Vojtěch Hübsch, Adéla Malcová a Lukáš Malec. Jste jedničky!
Pozornost od ZUŠky si můžete vyzvednout u svých učitelů (u paní Adamcové po domluvě - Adélka s Lukášem a Vojtěch, děkujeme).

26.04.2021

Vyhlášení vítězů soutěže „O nejlepší výtvarné práce z distanční výuky", které vyhodnotila odborná porota ve složení K. Nešporová, M. Nešporová, A. Skokanová a J. Černý. Ceny si vítězové mohou převzít po domluvě u svého učitele. GRATULUJEME a děkujeme všem za účast a veřejnosti za nadšené hlasování!

1. kategorie 5 - 9 let:
1. místo - Kristýna Vachová
2. místo - Nelly Rychterová
3. místo - Štěpán Řepka

Další kategorie

Vítězné práce

26.04.2021

Čtvrteční odpoledne 22. dubna vám kulturně zpestříme "Výchovným koncertem" s ukázkami hry na různé nástroje či zpěvu a tance v 16 hodin a o hodinu později "Vernisáží výstavy" online z Foyer ZUŠ, kdy si můžete prohlédnou díla studentů výtvarného ateliéru Markéty Nešporové. Obojí naleznete zde nebo na YouTube a facebooku školy.

Záznam výchovného koncertu

Záznam vernisáže

LINIE - výstava prací žáků a studentů VA Markéty Nešporové

21.04.2021

Studentky a studenti Literárně-dramatického a Tanečního oboru pod vedením paní učitelky Lenky Adamcové pro vás připravili několik milých reklam, aby informovali zájemce o tyto obory nejen o tom, že si osvojí nové schopnosti v příjemném prostředí a zbaví se trémy, ale získají i nové přátele.

Reklama LDO - Adéla Torrecilla Kočová

Reklama TO - Marie Drchotová

Reklama LDO - Jana Dandová a Eva Dandová

Reklama TO - sourozenci Kraumanovi

Další reklamy v přípravě :)

Jaké obory naše ZUŠ nabízí a co by vás u nás mohlo bavit? To nabízí nově vydávaná brožura se stručným přehledem oborů doplněná obrazy studentů výtvarného oboru. Tato brožura byla vydána ve spolupráci s LAG Podralsko z.s. v rámci projektu MAP Českolipsko a Novoborsko II, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008645.
        
ZUŠ TI DÁVÁ KŘÍDLA!

Vážení rodiče, milí žáci zpěvu,

bylo vydáno Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ve kterém je od 19. dubna 2021 povolen zpěv na ZUŠ při individuální výuce (1 učitel a 1 žák). Sbory pokračují prozatím distančně, kdy je umožněna po dohodě s učitelem výjimečně prezenční individuální konzultace (1 učitel a 1 žák).

Děkujeme Vám za trpělivost a těšíme se na zpěváky a zpěvačky, Vaše ZUŠ

Vyhlašujeme soutěž "O nejlepší výtvarné práce z distanční výuky." Do 23. dubna olajkujte obrázek, který se vám nejvíce líbí. Autoři tří výtvaných děl, které získají nejvíce lajků, budou vyhlášeni zde na webu a na školním facebooku jako vítězové ceny veřejnosti v pondělí 26. dubna. Vyhlášeni budou i vítězové tří kategorií dle věku napříč výtvarnými ateliéry, které vyhodnotí odborná porota našich pedagogů. Všichni vítězové obdrží hodnotné ceny :)
V galerii naleznete soutěžní díla.
Zde na FB můžete olajkovat oblíbený obrázek.
13.04.2021

Už v úterý 13. dubna se můžete těšit na další společný koncert našich žáků z videí natočených v jejich domovech. V online koncertu uvedeném v 17 hodin zde, či na školním YouTube kanálu a FB uslyšíte kromě žesťů, klavírů a strunných nástrojů i akordeon, fagot a zpěvy.

Záznam koncertu

12.04.2021

Vážení rodiče, milí žáci zpěvu,

bohužel na základě opatření Ministerstev zdravotnictví a školství musí hodiny sólového zpěvu probíhat nadále distančně. Kontaktujte prosím své učitele pro možnost případných individuálních konzultací.

Děkujeme za pochopení a trpělivost, Vaše ZUŠ

 

Vážení rodiče, milí žáci,

s potěšením vás můžeme informovat, že od pondělí 12. dubna 2021 bude opět umožněna přítomnost žáků v naší škole, zatím při individuální výuce (1 učitel a 1 žák) s výjimkou zpěvu, který je povolen od 19. dubna 2021.

Distančně (tedy dálkově) bude probíhat výuka zpěvu (do 19. 4.) a kolektivní, tj. výtvarný obor, taneční a literárně-dramatický, z hudebního oboru: orchestry, soubory, sbory, komorní hra a hudební nauka. Je však umožněna po dohodě s učitelem výjimečně prezenční individuální konzultace (1 učitel a 1 žák).

Další informace

Čtvrtek 8. dubna vám přináší druhou část přehlídky žáků literárně-dramatického oboru pod vedením p. uč. Lenky Adamcové. Těšit se můžete na přednes, četbu, autorské texty, veselé grotesky a na bonusové osobité reklamy :)

Záznam přehlídky

 

08.04.2021

ŽESŤAŘI SPOLU - ZUŠ Česká Lípa a ZUŠ Jihlava spolupracovali na dalším koncertu žesťových tříd pod vedením p. uč. Jakuba Maška. Tento koncert, v pořadí již pátý uvedeme webově ve středu 7. dubna v 17 hodin. Jistě vás jako vždy potěší.

Záznam koncertu

07.04.2021

Regionální televize našeho kraje rtm+ dnes natáčela reportáž o netradiční výstavě „Okénka radosti“ - projektu Města Česká Lípa, do kterého se zapojili i studenti výtvarného ateliéru p. uč. Aleny Skokanové. Ta poskytla reportérům krátký rozhovor, který se bude vysílat v reportáži o výstavě ve výlohách obchodů v centru města. O termínu vysílání celé reportáže vás budeme informovat na školním webu a FB.

1 - 24 / 360

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání