Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Hudební nauka na většině ZUŠek nepatří právě mezi oblíbené předměty, ale projekt OHN v naší škole je doslova celosvětově ojednělý. Účast byla letos nadprůměrná, soutěžilo 54 olympioniků v 11 týmech! Letošní Olympiádu HN vyhrál a na putovním poháru bude zvěčněn tým "Prázdná odmocnina" ve složení:Simeon Goda, Šarlota Krumlová, Nandin Erdene Davaajav, Mykhailo Kolesnykov a Jakub Král, gratulujeme! Bylo to napínavé, všichni soutěžící si vedli skvěle a báječně si to užili. Děkujeme všem žákům a kolegům, kteří se této originální akce pod vedením p. uč. Jany Loudové zúčastnili.

Vážení rodiče, vážení zájemci o studium v naší škole,

talentové zkoušky ke studiu v ZUŠ Česká Lípa budou v letošním roce probíhat od 2. 5. do 12 5. 2023. Z nabídky termínů si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Přihlášku do ZUŠ můžete vyplnit zde. Velice oceníme, pokud přihlášku vyplníte předem, můžete tak učinit i na talentových zkouškách v ZUŠ. Více informací

ZUŠ Česká Lípa - vítr v plachtách vašeho talentu :)
Varování Ministerstva školství: ZUŠ ČESKÁ LÍPA JE VYSOCE NÁVYKOVÁ!

 

"Koncert bývalých žáků" ZUŠ Česká Lípa je již tradicí, která se letos uskuteční ve Foyer v pátek 31. března 2023 v 18 hodin. Naše škola je hrdá na to, že se k nám studenti rádi vrací a jednou za rok předvedou na tomto koncertu své umění, které obohacuje jejich život i nadále nebo ho dokonce zdokonalují dalším studiem. Letos nás navštíví Johana Havránková, Jakub Řehořek, Helena Kabátová, Ondřej Havránek, Štěpán Šubrt, Ctirad Macháně a jako host Tomáš Mourek. Vstup zdarma. Více

Program

29.03.2023

Rádi bychom vás pozvali na večer plný skvělé jazzové hudby a tanečních rytmů, který vám přinese nezapomenutelný zážitek. V rámci 45. Večera s Jazzovou Farmou se můžete těšit na skvělé hosty, kteří s Jazzovou Farmou vystoupí - The Little Bit Band ZUŠ Žatec a Junior Band ZUŠ Evy Randové Ústí nad Labem - více. Těšíme se na Vaši návštěvu ve čtvrtek 30. března na Velkém sále od 18 hodin. Vstup zdarma a občerstvení tradičně zajištěno :)

27.03.2023
Máme milou novinku - Šarlota Gürthová, studentka výtvarného ateliéru Markéty Nešporové, byla přijata na Vyšší odbornou školu grafickou a Střední průmyslovou školu grafickou v Praze 1. Gratulujeme jí i paní učitelce! Přejeme Šarlotě, ať jí nové umělecké projekty přináší radost a naplnění a ať ji posouvají vpřed na cestě uměleckého růstu.

ZUŠ Česká Lípa vyhlašuje na 28. dubna 2023 11. ročník oblíbené soutěže v populárním zpěvu na mikrofon pro děti a mládež českolipského okresu studující ZUŠ i nestudující ZUŠ od 6 do 20 let s porotou a atraktivními cenami, absolutní vítěz vyhraje mikrofon Shure Beta. Soutěž není určena pro studenty konzervatoří a středních škol se specializací na zpěv. Soutěž probíhá ve Velkém sále a je přístupná veřejnosti, přijďte podpořit své favority. :)

Uzávěrka přihlášek včetně dodání hudebních podkladů: 14. 4. 2023

Propozice

Přihláška

Harmonogram soutěže

24.03.2023

Ohlášená původní derniéra muzikálu MAMMA MIA! v provedení DPS Talent musela být přesunuta na konec března. Srdečně vás tedy zveme 29. března 2023 na poslední uvedení tohoto slavného muzikálu ve skvělém provedení našeho dětského pěvecké sboru Talent pod vedením p. uč. Petry Jandíkové. Začínáme v 17 hodin na Velkém sále a finále bude slavnostní!

24.03.2023

Studenti zpěvu Aneta Kotrbatá, Šimon Kaplan, Eliška Timková a Lukáš Vavřík ze třídy p. uč. Zdeňky Cmuntové a Kristýna Drábová od p. uč. Jaroslava Kovacse soutěžili 20. - 22. března v ústředním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Šimon Kaplan získal 2. místo ve své kategorii, gratulujeme! Ostatní sice nedosáhli vítězných příček, ale získali cenné zkušenosti a spolu se svými podporujícími rodiči a učiteli navštívili naše krásné lázeňské město.

22.03.2023
V osmi kategoriích sólového a komorního zpěvu 10. ročníku Lípy Cantantes soutěžilo více jak čtyřicet mladých zpěváků rozvíjejících svůj pěvecký talent na ZUŠ v Libereckém a Ústeckém kraji. Den vyvrcholil slavnostním předáním cen vítězům a závěrečným koncertem.
Absolutním vítězem se stal liberecký MEN TONES KVARTET ve složení Michal Paluba, Štěpán Hylský, David Pálka a Jakub Fryč, který si odnesl nejen Cenu starostky, ale získal i Cenu Pavly Šimkové za mimořádný muzikální projev v komorním zpěvu.
Z naší ZUŠ si prvenství v sólovém zpěvu odnesli Laura Dobiášová a Šimon Kaplan, 3. místo Anna Hrušková a Lukáš Vavřík. V komorním zpěvu 2. místo a Cenu za mimořádnou interpretaci české lidové písně získalo duo Eliška Timková a Lukáš Vavřík. Pěvecké duo Kristýna Žvachtová a Šimon Kaplan obsadilo 3. příčku. Gratulujeme! Blahopřání samozřejmě náleží i obětavým učitelům a korepetitorům, z nichž byl David Mašek oceněn za mimořádný korepetitorský výkon!

Výsledková listina, foto ze zahájení, foto z vyhlášení a koncertu, Program

Dnes 17. března probíhá na Malém sále pěvecká soutěž LÍPA CANTANTES 2023. Ředitelé ZUŠ Česká Lípa a MHF Lípa Musica zahájili letošní 10. ročník spolu s první soutěžící Laurou Dobiášovou pod zkušeným hodnotícím dohledem skvělé poroty v čele s Annou Hlavenkovou. Dalšími členy jsou Pavel Horáček, Radek Krejčí, Martin Prokeš a Petra Sobotková. Tajemnicí je Jana Christovová a přísedící Petra Jandíková. Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí a ať se jim u nás líbí!
Srdečně zveme diváky na večerní Koncert vítězů od 18 hodin do Foyer ZUŠ.
17.03.2023

Oba dechové soubory na krajském kole dopadly skvěle, bravo! Klarinetové kvarteto ZUŠ Česká Lípa pod vedením Pavla Hrice: Tomáš Vomlela, Kristina Opálková, Matyáš Kecek, Robin Koňák, získalo 2. místo.
Saxofonové kvinteto pod vedením Josefa Pelze: Lukáš Fedorko, Anna Moudrá, Robin Koňák, Anita Šibravová, Kryštof Šulc, získalo 1. místo a postoupilo do celostátního kola.
Robin Koňák získal cenu za improvizaci a multiinstrumentální výkon. A p. uč. Josef Pelz byl oceněn za skladatelsko-aranžerský přínos a za mimořádnou pedagogickou činnost. Velice soutěžícím a jejich pedagogům gratulujeme a budeme Saxofonovému kvintetu fandit v ústředním kole v Liberci ve dnech 20. - 23. dubna.

Fotografie

Srdečně zveme příbuzné, přátele a příznivce na velký Jarní koncert žáků ve čtvrtek 16. března do Velkého sálu od 17 hodin! Koncert zahájí tradičně Komorní symfonický orchestr pod taktovkou Pavla Hrice, zazní komorní a sólová hudební čísla, přednes, tanečníci zatančí a závěr patří Saxofonovému kvintetu.Tak neváhejte a přijďte s námi přivítat jaro!

Fotografie

13.03.2023
V ZUŠ Nový se ve středu 8. 3. uskutečnilo okresní kolo MŠMT v komorní hře s převahou smyčců, na kterém všichni soutěžící podali úžasné výkony!
Naše soubory se všechny umístily na prvním místě, bravo!
Houslové duo - Henrieta Schlesingerová, Tomáš Mauser
Houslové trio - Julie Švejnohová, Julie Bartošová, Lukáš Vavřík
A první místo s postupem do krajského kola získalo Klavírní trio - Petra Nepivodová, Henrieta Schlesingerová, Eliška Prášilová
Gratulujeme všem soutěžícím i jejich p. učitelkám Zuzaně Čermákové, Martině Bačové a Haně Řeřichové. Těšíme se v krajském kole, které se koná v naší ZUŠ 22. 3. 2023.
Na setkání k oslavě 173. výročí narození našeho prvního československého prezidenta T. G. Masaryka tradičně i přes nepřízeň počasí vystoupilo Pomníkové trio, tentokrát ve složení Jana Loudová - saxofon, Pavel Hric - klarinet a Jaroslav Kovacs - zpěv. Nechyběla naše státní hymna, ani písně Teče voda, teče a Ach synku, synku.

A je tu opět "OLYMPIÁDA HUDEBNÍCH NAUK"! Přijď se 28. března 2023 pobavit s kamarády a ukázat své znalosti hudební teorie. Soutěž se jako každý rok skládá ze dvou částí - v první části týmy uplatňují své vědomosti v teoretickém a praktickém testu, druhá část probíhá formou veřejného soutěžního klání čtyř nejlepších tymů ve hře Nestresuj! (náhodně podobné hře Riskuj :-)). Získej medaili nebo buď jako vítěz zvěčněn na putovním poháru! Přihlášku najdeš zde či si ji vyzvedni u svého učitele hudební nauky. Odevzdej v kanceláři školy nebo přímo paní uč. Janě Loudové. Více informací

07.03.2023

Zveme vás na novou výstavu děl žáků a studentů výtvarného ateliéru p. uč. Kamily Nešporové "Světlo a stín". Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 9. března v 17 hodin ve Foyer ZUŠ za hudebního doprovodu Michaely Mühlhansové a Davida Maška. Na památku pro vás vystavovatele a některá díla zachytí i minikatalog s popisem. Těšíme se na všechny příznivce výtvarného dění.

Fotografie

06.03.2023
V pondělí 6. března se v našem Divadelním studiu uskutečnil 1. ročník společného projektu s názvem "DRAMATĚNÍ", v rámci kterého se setkali žáci a učitelé literárně-dramatického oboru českolipského okresu. Pro vzájemnou inspiraci, motivaci a podporu vystoupily a o svých představeních zaníceně debatovaly soubory z naší ZUŠ, ZUŠ Nový Bor a ZUŠ Doksy. Společné první DRAMATĚNÍ se šesti představeními se velmi vydařilo a všichni se těšíme na další ročník.

Harmonogram, Fotografie

06.03.2023
Na školní postupové přehlídce 3. 3. se sešla prima parta z literárně-dramatického oboru pod vedením p. uč. Lenky Adamcové a užila si společně dvě krásná představení. S kouzelnou "Princeznou ve spícím lese", která se velmi zadařila, budou naši divadelníci reprezentovat školu na Mladé scéně v Jablonci nad Nisou.
Druhé veselé představení "Projekt NO5" bylo posláno jako reprezentant na sobotní divadelní přehlídku NANEČISTO v Mostě a na krajské kolo soutěže MŠMT pro LDO: kolektivní projev, které mladé umělce čeká 28. března v ZUŠ Železný Brod.
Tak pořádný divadelnický kopanec pro štěstí!

Letošní letní prázdninová dílna, kterou pravidelně naše ZUŠ pořádá pro své žáky a studenty, se bude tentokrát konat od neděle 13. srpna do pátku 18. srpna 2023. Hezké dny ve společnosti svých pedagogů děti stráví v klidném prostředí luk a lesů v rekreačním areálu Poslův Mlýn v Doksech. Cena za ubytování, stravu, výtvarné a ostatní potřeby činí 3.300,- Kč (3.500,- pro přihlášené po 30.4.). Přihlášky odevzdávejte svým učitelům nebo v kanceláři školy do 30. dubna.

Přihláška, Propozice, Harmonogram, Čestné prohlášení rodičů, Potvrzení od lékaře (lékař může mít svůj formulář, ale většinou použije tento)

03.03.2023
Již se blíží jaro a s ním i spousta krásných kulturních akcí. V naší ZUŠ se můžete v březnu těšit na soutěže, divadlo, koncerty, výstavu, muzikál, Jazzovou Farmu... Věříme, že si každý vybere to své. :)
28.02.2023
1 - 24 / 671

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání