Facebook Youtube

Novinky

Milí žáci, vážení rodiče,

ZUŠ Česká Lípa Vám přeje hezké odpočinkové prázdniny. Děkujeme Vám za spolupráci a zejména rodičům našich žáků za podporu v letošním velmi nestandardním školním roce. Těšíme se s Vámi na pravidelné setkávání opět od 1. září 2020 :-)

Marek Kučera, ředitel ZUŠ

Vážení rodiče,

pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte. Byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 1. září! Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat od 27. 8. 2020 a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

V naší galerii rodiče a přátelé naleznou fotografie našich absolventů, kteří si 25. června převzali svá absolventská vysvědčení, pochvaly a dárky. Také se mohou potěšit záznamem závěrečného koncertu žáků, který byl natočen během posledních dní letošního školního roku na Malém sále.

Předávání absolventských vysvědčení - výtvarný obor a LDO

Předávání absolvenstkých vysvědčení - hudební obor

Virtuální závěrečný koncert žáků

Rádi bychom poděkovali paní Martině Hebelkové z organizace Anděl Strážný z. ú. za darované jednorázové roušky a panu Liborovi Šmejdovi, řediteli ZŠ 28. října, že se s námi nezištně rozdělil o ochranné štíty pro pedagogy :-)

Je čtvrtek 4. června 2020 17 hodin a právě probíhá vernisáž absolventů výtvarných ateliérů.

"Vítáme Vás v naší virtuální galerii. Letošní výstava prací absolventů výtvarného oboru je trochu jiná, než obvykle. Nejen, že není přístupná veřejnosti, ale také jsme hodně improvizovali. Absolventské práce měly většinou vznikat až od v března, ale nouzový stav vše zásadně změnil. Měli jsme dva týdny na realizaci, což je šibeniční termín, takže jsme hlavně vybírali i z dříve vytvořených prací. Obzvláště kolegyně A. Skokanová a E. Junková neměly lehkou situaci, protože vyučují distančně. Jsme rádi, že jsme dokázali zrealizovat výstavu, i tuto virtuální, a věříme, že Vás práce našich žáků v galerii potěší." 

Vážení zájemci o studium v naší škole, s radostí Vám oznamujeme, že již můžete využít letošní výjimečné možnosti absolvovat talentové zkoušky distančně z domova na tomto odkazu do středy 24. 6. 2020!

Nejprve prosíme vyplnit přihlášku zde.

Na našich webových stránkách si můžete přečíst podrobnější informace o talentových zkouškách.

Přejeme Vám úspěch a těšíme se na setkání s Vámi.

Vaše ZUŠ Česká Lípa

Vážení rodiče,

dovolte, abychom Vám na sklonku prvního týdne, ve kterém jsme se mohli opět při výuce setkávat s Vašimi dětmi, poděkovali za Vaši podporu a pochopení. Zejména děkujeme za to, že žáci poctivě nosí roušky, sáčky na roušky a hlavně čestná prohlášení, bez kterých by výuka ve škole nebyla možná. (Čestná prohlášení stačí jen, když přijdete poprvé. Roušky a sáčky jsou nutné pokaždé :-) ) Věříme, že tyto povinnosti hravě přebije radost, kterou si vzájemně předávají naši žáci a učitelé.

Několik fotografií ilustrujících týden od 11. 5. 2020 naleznete v naší galerii.

DĚKUJEME a těšíme se na další spolupráci.

Vaše ZUŠ Česká Lípa

NEVÁHEJ A ZUŠ!

Vážení rodiče, vážení zájemci o studium v naší škole,

talentové zkoušky ke studiu v ZUŠ Česká Lípa budou v letošním roce probíhat od 25. 5 do 5. 6. 2020. Z nabídky termínů si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Celý článek

Další díl distanční výuky vás seznámí se způsoby výuky např. p. uč. Jaroslava Kovacse, který vyučuje formou nahrávek přes WhatsApp, telefon i email a hudební nauky formou testů. P. uč. Ema Kolafová vede online výuku přes WhatsApp a Skype, nahrávky jí děti posílají na mail. P. uč. Kamila Nešporová a p. uč. Jiří Černý se svými studenty výtvarných ateliérů komunikují přes emaily. P. uč. Zuzana Čermáková využívá k výuce WhatsApp a poštou posílá žákům notové materiály a p. uč. Petr Slavík posílá úkoly a videonahrávky k dané problematice na emaily a využívá komunikační kanál Skype. Ukázky distanční výuky můžete sledovat na našem facebooku a ukázky videí a fotografií od našich žáků i učitelů jsou ke shlédnutí v naší webové galerii.

Vážení rodiče,

děkuji Vám za Vaši podporu naší škole a naší distanční výuce. Vaše děti se již jistě těší na své učitele a věřte, že i oni se těší na své žáky, na společně strávený čas při výuce a akcích školy. K tomu všemu ale ještě povede cesta, která nebude krátká.
V současné době se naše škola připravuje na možnost otevření základních uměleckých škol podle vládou vydaného návrhu na uvolnění koronavirových opatření.
ZUŠ by měla v ideálním případě od 11. 5. 2020 rozběhnout individuální výuku a od 25. 5. 2020 výuku a vzdělávání s maximálně 5 dětmi.
Podmínky k otevření ZUŠ zatím nebyly Ministerstvem školství přesně stanoveny. Otevření budovy školy závisí na několika základních parametrech, jejichž stanovení jsou v jednání.
Jakmile ZUŠ obdrží závazné pokyny (především hygienické, personální a administrativní), budeme Vás informovat o možnostech a podmínkách výuky od 11. 5. a následně od 25. 5. 2020.
Těšíme se na opětovné setkání s Vámi a Vašimi dětmi. Přeji Vám co nejlepší zvládnutí současné bezprecedentní situace.
 
Marek Kučera
ředitel ZUŠ Česká Lípa

Naši studenti pro Vás připravili ve spolupráci se svými pedagogy ze svých domovů dubnový "Virtuální koncert ZUŠ Česká Lípa", který můžete shlédnout v naší videogalerii či na youtube školy zde. Přejeme příjemný zážitek!

Program koncertu zde

V dalším díle vás seznámíme s distanční výukou p. uč. Petry Jandíkové, která vyučuje svou pěveckou třídu online přes Skype, p. uč. Lenky Kubátové vyučující videohovory přes WhatsApp podle telefonicky domluveného rozvrhu, žesťové třídy p. uč. Jakuba Maška, který učí dle domluvy přes sociální média nebo zadáváním úkolů pomocí mailu. P. uč. Aleš Jungman vytvořil pro své žáky a výuku uzavřenou FB skupinu Trumpetová třída ZUŠ ČL - učení na dálku, kde sdílí s žáky videa, a pro výuku využívá i aplikaci WhatsApp. Ukázky distanční výuky můžete sledovat na našem facebooku a ukázky videí a fotografií od našich žáků i učitelů jsou ke shlédnutí v naší webové galerii.

Přinášíme další informace o způsobu distanční výuky ZUŠ. Např. p. uč. Zdeňka Cmuntová je se žáky své pěvecké třídy v kontaktu přes Messenger a WhatsApp, kde jim zadává úkoly a posílá noty, příp. doprovody písní. P. uč. Marcela Pechoušková vyučuje přes e-mail, výuka p. uč. Pavlíny Zahradníkové probíhá přes Whatsapp a Messenger, kam jí žáci posílají videa s nahrávkou. Ani tanečníci a divadelníci nezahálejí - p. uč. Lenka Adamcové používá Google Clasroom, e-maily, FB, odkazy na divadelní a taneční představení. Ukázky distanční výuky můžete sledovat na našem facebooku a ukázky videí a fotografií od našich žáků i učitelů jsou ke shlédnutí v naší webové galerii.

1 - 24 / 249

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání