Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Děkujeme Vám za další uměním nabitý školní rok a těšíme se s Vámi na ten příští 2022/2023. Odpočiňte si a dobijte baterky!
V příštím školním roce mimo jiné společně oslavíme 95. výročí založení naší školy.
Přejeme všem hezké letní dny, prázdniny a dovolené.
Vaše ZUŠ Česká Lípa
 
Autorkou obrazu je letošní absolventka Klára Kirschnerová :)

Pro rodiče a příbuzné připravují žáci literárně-dramatického oboru pod vedením Lenky Adamcové poslední divadelní představení - v úterý 28. 6. "Kara a drak" z autorského pera Emily Štullerové - fotografie, a ve středu 29. 6. představení "Princezna ve spícím lese" - fotografie. Obě představení začínají v 17 hodin v Divadelním studiu.

24.06.2022

Prázdniny se kvapem blíží, tak si pojďme společně užít poslední červnové koncerty:
V pondělí 27. 6. Koncert saxofonové a klarinetové třídy Josefa Pelze na Malém sále od 17 hodin - programfotografie.
V úterý 28. 6. Koncert klavírní třídy Anny Nedvědové v tomtéž čase a na tomtéž místě - programfotografie.
A ve středu poslední hudební událost tohoto školního roku ve Foyer od 17 hodin = Koncert klarinetových a saxofonových tříd Pavla Hrice a Jany Loudové - program, fotografie.
Těšíme se na setkání s vámi!

24.06.2022
Na pátek 24. června pro vás máme nevšední kulturní nabídku...
Od 16 hodin se koná na Malém sále ZUŠ komentovaná výstava unikátní sbírky akordeonů, kterou následuje od 17 hodin Akordeonový koncert účastníků workshopu pod vedením českého akordeonisty a profesora Pražské konzervatoře Ladislava Horáka.Vstup zdarma.
Na vodním hradě v rámci Školy rocku vystoupí naše rocková chlouba AC/D(CL) v čele s Ladislavem Průškem od 17 hodin.
23.06.2022

Vážení rodiče,
pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte, byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium, a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 1. září! Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat od 29. 8. 2022 a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

 

Poslední společný koncert žáků naší ZUŠ v letošním školním roce se uskuteční ve čtvrtek 23. června tradičně od 17 hodin, tentokrát ve Velkém sále. Ze srdce zveme všechny žáky, příbuzné, přátele a fanoušky naší školy a přejeme všem pohodový letní zážitek! Na tomto koncertu bude naposledy k dispozici zapečetěná kasička Charity Česká Lípa, do které budete moci dobrovolně přispět jakoukoliv finanční částkou na nákup materiální a potravinové pomoci ukrajinským rodinám s dětmi na Českolipsku. Děkujeme všem, kteří spolu s námi pomáhají.

Fotografie, videozáznam koncertu

21.06.2022

Slavnostní okamžik pro naše absolventy se blíží. V úterý 21. června na 80 absolventů ukončí úspěšné a věříme, že i radostné, studium v ZUŠ Česká Lípa převzetím absolventských vysvědčení, květin a dárečků ve společnosti svých učitelů, příbuzných a přátel, které tímto srdečně zveme v tento významný den našich absolvujících studentů na Velký sál v 17 hodin. 

Fotografie

Předposlední červnový týden zahájíme, jak jinak, než koncertem, a to třídy Petra Lose, který vyučuje hru na kontrabas, el. kytaru, bas. kytaru a el. klávesové nástroje. Přijďte s námi zahájit týden pestrým hudebním zážitkem v pondělí 20. června na Malý sál od 17 hodin.

Fotografie

16.06.2022

Srdečně vás zveme na závěrečný koncert Štěpána Šubrta, studenta klavírní třídy p. uč. Jiřiny Jeništové a varhanní třídy p. uč. Jana Ševčíka. Koncert Štěpána a jeho hostů se uskuteční ve středu 15. června v Biberově síni Vlastivědného muzea od 18 hodin. Vstup zdarma.

Program, fotografie, záznam koncertu

13.06.2022

Srdečně vás zveme na několik dalších červnových akcí, které jsou před námi:
Týden zahájíme pondělní vernisáží „Letní galerie na hradbách“ vedle kavárny UNON v 16 hodin - fotografie,
 a od 17 hodin na Malém sále Koncertem tříd Aleny Hellerové a Jana Ševčíka - program
fotografie.
V úterý vás můžeme pozvat na Koncert klavírní třídy Solodovnikové - program, fotografie, na Malý sál a na Minisál na 6. Koncert žesťových tříd - program, fotografie, oba od 17 hodin.
Středa bude ve znamení fléten na Koncertě třídy Jany Christovové - program, fotografie,
a těšit se můžete na další z absolventských koncertů, který vám představíme samostatně. Určitě se uvidíme!

10.06.2022

V sobotu 11. června se můžete na Barabanfestu 2022 v zahradě ZUŠ Cvikov setkat s bubeníky Hluché party Vojtěcha Šeminského (v průvodu městem od 12:40 hodin, v zahradě od 13:00 hodin) a s kytarovým souborem Golden Strings pod vedením p. uč. Zdeňky Ančincové (v 15:40 hodin). Přejeme slunečný zážitek!

Fotografie

Čtvrteční slavnostní událostí bylo udělení čestného titulu Českolipského pedagoga roku 2022. Mezi 17 nominovanými byla naše skvělá výtvarnice a vedoucí výtvarného oboru Kamila Nešporová. Velká gratulace!
Blahopřejeme i všem ostatním nominovaným a pedagožce roku Mgr. Věře Brázdové, zástupkyni ředitelky v ZŠ, PrZŠ a MŠ Moskevská.
Děkujeme p. uč. Michaela Mühlhansové a jejím žákyním, které tuto slavnost umělecky obohatili hrou na příčné flétny.

Fotografie

V pátek 10. června zažijete podvečer s bubeníky na Koncertu bicí třídy Vojtěcha Šeminského, který začíná v 17 hodin na Velkém sále ZUŠ. A večer vás hudbou osvěží naši mladý hudebníci na Muzejní noci v prostorách Vlastivědného muzea od 19 do 22 hodin. Uslyšíte housle, flétny, klarinety a v Biberově síni klavírní a varhanní koncert. Následuje Jazzová Farma v Klášterní zahradě od 22 hodin. Hezký večer!

Fotografie bicí třídy, Fotografie z muzejní noci

08.06.2022

Velkou čtvrteční událostí 9. 6. je vernisáž výstavy prací letošních absolventů výtvarného oboru, na které vystavují studenti výtvarných ateliérů p. uč. Kamily Nešporové, Aleny Skokanové, Markéty Nešporové a Jiřího Černého. Vernisáž kromě občerstvení a katalogu obohatí hudební vystoupení smyčcového souboru pod vedením p. uč. Martiny Bačové. Vernisáž začíná v 17 hodin ve Foyer ZUŠ.

Fotografie

07.06.2022

Druhý červnový týden bude mimo jiné plný hudby, těšit se můžete na:
Koncert klavírní třídy Lenky Kubátové ve středu 8. 6. na Malém sále od 17 hodin - program, fotografie.
Ve čtvrtek 9. 6. dva pěvecké koncerty na Minisále - třídy Petry Jandíkové od 17 hodin - program
fotografie, a od 18 hodin absolventek T. Mátlové a E. Kulhánkové - program, fotografie, záznam koncertu.
A před víkendem v pátek 10. 6. Koncert  bicí třídy Vojtěcha Šeminského na Velkém sále od 17 hodin - program.
Těšíme se na diváky!

06.06.2022

První absolventský koncert žáků se velmi vydařil. Těšit se můžete na druhou část koncertu letošních absolvujících studentů již v úterý 7. června, tentokrát ve Foyer ZUŠ od 17 hodin. Společně vystoupí studenti hudebního a literárně-dramatického oboru. Těšíme se na vás!

Fotografie

05.06.2022

Hned v úvodu týdne si můžete vybrat ze dvou kulturních akcí:
Koncert fléten, barytonů a lesních rohů, na něž zahrají žáci ze třídy Štěpána Jasenovce a Zuzany Iljaševy na Malém sále od 17 hodin - program
fotografie.
Nebo můžete dát přednost tanečníkům pod vedením Veroniky Fleklové, jejichž tanec doplní hra na klasické kytary žáků Zdeňky Ančincové na Velkém sále ve stejný čas - programfotografie.
Dobře vybírejte. :)

03.06.2022
1 - 24 / 564

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání