Facebook Youtube

Novinky

Jazzová Farma ZUŠ Česká Lípa se těší na své příznivce a fanoušky ve čtvrtek 23. ledna ve Velkém sále ZUŠ v 18 hodin, kde je přivítá na svém 35. Večeru s Jazzovou Farmou. Jejími hosty jsou Junior Band Litoměřice a ČZU Life Orchestra. Vstup zdarma.

Plakát zde

Nový rok zahájíme v úterý 14. ledna klasikou, a to muzikálem Pomáda. Můžete navštívit dopolední vystoupení od 10 hodin, které je věnováno školám i veřejnosti, nebo odpolední od 17 hodin ve Velkém sále ZUŠ.

Pokračujeme středečním koncertem kytarové třídy Zdeňky Ančincové - program zde

A týden ukončí Lednový koncert žáků na Malém sále ve čtvrtek 16. ledna. Těšíme se na Vás! Program zde

Již posedmé se v letošním roce uskuteční Lípa Cantantes, pěvecká soutěž v klasickém sólovém a komorním zpěvu, kterou vyhlašuje naše škola spolu s Mezinárodním hudebním festivalem Lípa Musica. Je určena mladým zpěvákům mezi 7-25 lety z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu na základních uměleckých školách. Soutěž se bude konat v pátek 28. února v Základní umělecké škole Česká Lípa, Arbesova 2077. Termín uzávěrky přijímání přihlášek je 17. února.

Informace a dokumenty najdete v sekci O nás - Naše projekty - Soutěže školy - Lípa Cantantes 2020 (vlevo) zde

Plakát zde

Vážení rodiče, níže nejdete termíny pololetního přezkoušení. Prosíme všechny žáky, aby se dostavili v těchto termínech k přezkoušení.

  • pondělí 6. 1. 2020 od 16:50 do 17:35 přezkoušení ze Sborového zpěvu (DPS Sborucení) na Minisále (uč. č. 150)
  • středa 8. 1. 2020 od 16:00 do 16:45 přezkoušení ze Sborového zpěvu (DPS Korálky) v uč. č. 417
  • středa 8. 1. 2020 od 15:00 do 18:30 přezkoušení žáků IHN v uč. č. 329
  • středa 8. 1. 2020 od 15:00 do 18:30 přezkoušení z Poslechového semináře v uč. č. 507
  • středa 8. 1. 2019 od 16:50 do 17:40 přezkoušení z Komorní hry v uč. č. 414

Benefiční koncert Sláva budiž v Bazilice Všech svatých proběhl ve čtvrtek 19. prosince ve dvou vlnách, v první navštívili koncert děti ze Soukromé MŠ Kvítko, ZŠ Klíč, ZŠ Špičák, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Zákupy a Praktické školy Moskevská ul. se svými učitelkami. Všem moc děkujeme za příspěvek a pokud jsme nějakou školu nevyjmenovali, tak se velmi omlouváme.

Večerní koncert navštívili rodiče a široká veřejnost. Všem velice děkujeme za příspěvek ve prospěch Farní charity v České Lípě, která vybrané peníze připočítá k částce potřebné na pořízení nového sociálního automobilu, který sváží hendikepované děti do školy a ze školy. Celkem bylo na letošním koncertu vybráno úžasných 18.902,- Kč, 1 Euro 40 centů a 2 koruny Dánské. Po předání peněz se ještě přidalo několik dárců, takže celková částka byla dokonce 20.924,- Kč!

Srdečně vás zveme na "Sláva budiž" v Bazilice Všech svatých ve čtvrtek 19. 12. 2019 od 10:00 hodin pro školy a veřejnost od 18:00 hodin pro veřejnost.

Zazní skladby v podání komorních souborů ZUŠ, ale také tóny tradiční Vánoční mše pro sóla, dětský sbor a orchestr, kterou zkomponoval ředitel ZUŠ Marek Kučera.

Koncert je pořádán na podporu činnosti Farní charity Česká lípa, výtěžek z dobrovolného vstupného podpoří koupi Sociálního automobilu, který sváží zdravotně hendikepované děti do školy a ze školy.

Program zde

PF 2020

Obraz na PF vytvořila Alexandra Nikolaeva Cheshmedzhieva, žákyně paní učitelky Aleny Skokanové.

Dárek v podobě nahrávek všech čísel koncertu Má to smysl! naleznete na youtube školy. Přejeme krásné Vánoce i poslech :-)

Pojďte s námi zapomenout na předvánoční shon a starosti na tradičním Vánočním koncertu žáků v úterý 17. prosince, kde je pro vás na Velkém sále ZUŠ od 17 hodin připravena pestrá, nejen hudební nadílka. Uslyšíte Elce Pelze Band, GOLDEN STRINGS, Komorní symfonický orchestr a další...

Program koncertu zde

O křestu CD informace po kliknutí na horní lištu :-)

Na Státním zámku Zákupy se bude konat v sobotu 14. prosince od 15 hodin Vánoční koncert našich žáků. V programu bylo omylem uvedeno nedělní datum konání, za což se omlouváme. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás v sobotu na zámku.

Program zde

Rádi bychom upozornili na dva další adventní koncerty, tentokrát klavírní, a to koncert žáků klavírní třídy Davida Maška 9. prosince - program zde, a koncert žáků klavírní třídy Jiřiny Jeništové 10. prosince - program zde. Těšíme se na vás :-)

 

Veselé vánoční hody, Dej Bůh štěstí, Jak jsi krásné neviňátko, U Betléma dnes Maria, Snowman... a další krásné vánoční koledy a písně dnes v úterý 3. 12. uslyšíte v 17 hodin na Malém sále ZUŠ na koncertě pěvců ze třídy Jaroslava Kovacse. Přijďte si k nám pro vánoční náladu... Program zde

A zítra ve středu 4. 12. se sejdeme na Vánočním koncertě v ambitu v 16:30 hodin - program koncertu zde

Ve čtvrtek členové Komorního symfonického orchestru a Dětských pěveckých sborů navštívili Prahu, kde v  klášteře Emauzy společně zahráli a zazpívali Vánoční mši pro sóla, dětský sbor a orchestr, kterou napsal ředitel školy Marek Kučera. Vánoční atmosféra, vřelé přijetí, výborný výkon, vše můžete shlédnout v naší galerii či na youtube a naživo v České Lípě 19.12. v Bazilice Všech svatých od 18 hodin.

Zítra v úterý srdečně všechny zveme na koncert žáků pěvecké třídy Zdeňky Cmuntové a ve středu si nenechte ujít 2. koncert žešťového oddělení, oba se konají v Malém sálu ZUŠ od 17 hodin.

Program pěveckého koncertu zde

Program žesťového koncertu zde

Už zítra ve čtvrtek 21. listopadu přivítá Jazzová Farma na svém 34. Večeru s Jazzovou Farmou na Velkém sále ZUŠ v 18 hodin své další hosty: Taneční orchestr Roudnice nad Labem, Crazy Birds a Zábavní orchestr Kraslice. Vstup zdarma. Více informací o souborech po rozkliknutí názvu.

V naší galerii najdete nové fotografie z posledních akcí - listopadové Pomády, našich bubeníků na Dni válečných veteránů, oslav 17. listopadu od Víta Černého a nepřehlédněte nové fotografie od fotografky Jany Marie Knotové z příprav koncertu Má to smysl! Také nová videa našich bubeníků, Jazzové farmy, z listopadového koncertu žáků a 17. listopadu. Další najdete na youtube kanálu školy. Sledujte nás :-)

Věnujme společně krátkou vzpomínku špičkovému saxofonistovi, skladateli a pedagogovi Rostislavu Frašovi, který odešel minulý týden do muzikantského nebe. Naši žáci a pedagogové měli tu čest se s tímto výjimečným a charismatickým jazzmanem se srdcem na dlani osobně setkat na jazzovém worskhopu "Jazz Do It", kde jako lektor svým profesionálním a zároveň velmi přátelským přístupem mnohé inspiroval a motivoval do dalšího studia jazzu a svého nástroje. Poslední rozloučení se bude konat zítra 19. 11. 2019 ve 14 hodin v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově.

Přijďte s námi v neděli zavzpomínat na 17. listopad "Den boje za svobodu a demokracii" na náměstí T. G. Masaryka od 17 hodin. Uslyšíte nejen Modlitbu pro Martu, ale i písně Karla Kryla, Jaroslava Hutky.... Na programu se podílí ZUŠ, Divadelní klub mladých, Rocková škola a další.

1 - 24 / 186

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání