Facebook Youtube

Novinky

Nabízíme dva kulturní tipy na neděli.

Kolem půl druhé odpoledne se můžete přidat spolu s bicisty p. u.č. Vojtěcha Šeminského do masopustního průvodu, který vyráží z klášterních zahrad u Muzea.
A dopoledne v 10 hodin můžete slyšet hru nadaného studenta Štěpána Šubrta ze třídy p. uč. Jana Ševčíka v Bazilice Všech svatých, kde na varhany doprovodí ranní mši. 

V galerii naleznete videozáznam hry na varhany Š. Šubrta - Air od J. S. Bacha.

V okresním kole soutěže ve hře na smyčce konající se 19. února v ZUŠ Doksy získali naši tři mladí houslisté ze tříd p. uč. Martiny Bačové a Zuzany Čermákové - Irena Perglerová, Lukáš Vavřík a Konstantin Pergler, první místo a postup do krajského kola v Turnově, kde bude pokračovat soutěžní klání 26. března. Konstantin Pergler ze třídy p. uč. M. Bačové získal zároveň titul absolutního vítěze soutěže. Všem srdečně blahopřejeme!

Fotografie v naší galerii.

 

V okresním kole soutěže ve hře na kytaru v ZUŠ Mimoň získali první místo ve své kategorii a postoupili do krajského kola žáci ze tříd p. uč. Zdeňky Ančincové a p. uč. Petra Slavíka, jmenovitě: Adéla Hadravová, Johana Slavíková, Barbora Slavíková, Vojtěch Žák, Viktor Baloun a Patrik Severa. Poslední dva jmenovaní vyhráli a postupují na kraj i v kategorii pro kytarová dua.
Absolutní vítězkou okresního kola s největším počtem bodů se stala Barbora Slavíková ze třídy p. uč. Petra Slavíka. Všem výhercům srdečně gratulujeme a těšíme se na krajské kolo v Jablonci nad Nisou 24. března!

Fotografie v naší galerii.

 

OLYMPIÁDA HUDEBNÍCH NAUK je týmová soutěž ze znalostí hudební teorie pro žáky ZUŠ Česká Lípa, která bude zahájena 5. března v 9 hodin na Velkém sále ZUŠ. Veřejné finále proběhne v 17 hodin na Malém sále.
Přihlášky jsou k dispozici u p. uč. Jany Hricové ve 2. patře ZUŠ. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2020.

Od dnešního dne 18. 2. 2020 až do čtvrtka naši studenti soutěží v okresních kolech soutěží MŠMT. Můžete podpořit své favority i osobně, a to dnes ve hře na kytaru od 10 hodin v ZUŠ Mimoň, ve středu ve hře na housle od 10 hodin v ZUŠ Doksy a ve čtvrtek ve hře na klavír od 9 hodin v ZUŠ Nový Bor. Držíme soutěžícím palce!

Máme pro vás kulturní tip na neděli. Soubor zobcových fléten pod vedením Michaely Mühlhansové hudebně doprovodí vernisáž výstavy dětských ilustrací Anety Františky Holasové, která se koná v Centru textilního tisku v neděli od 14 hodin v rámci Dne otevřených dveří Vodního hradu Lipý.

Fotografie v galerii.

Blahopřejeme našim žákyním Anně Blažkové (ze třídy p. uč. Zdeňky Cmuntové) a Jiřině Klímové (ze třídy p. uč. Aleny Hellerové) k přijetí na Konzervatoř v Teplicích. Anna bude studovat obor populární zpěv a Jiřina obor klasický zpěv. Přejeme oběma úspěšné studium :-)

Žák Jan Novotný ze třídy p. uč. Lenky Adamcové vyhrál v pondělí 10. února 2020 okresní kolo soutěže v recitaci „Wolkrův Prostějov“ svým přednesem prózy z knihy Jan Škvoreckého Prima sezóna a postoupil do krajského kola. S radostí gratulujeme! Krajské kolo se uskuteční ve dnech 5. - 6. března v Kině Varšava v Liberci.

Výstava prací žáků a studentů výtvarného ateliéru Jiřího Černého ZUŠ Česká Lípa "Šumění větru, svit slunce..." bude slavnostně zahájena vernisáží v úterý 11. února v 17 hodin ve Foyer školy. Výstava potrvá do konce března.

Pozvánka zde

Vyhlašujeme 12. ročník Velké ceny ZUŠ Česká Lípa 2020, soutěže ve hře na dechové nástroje pro mladé hudebníky ze základních uměleckých škol Libereckého a Ústeckého kraje, která se uskuteční ve středu 1. 4. 2020 února v Základní umělecké škole Česká Lípa, Arbesova 2077. Termín uzávěrky přijímání přihlášek je 23. března.
Informace a dokumenty najdete v sekci O nás - Naše projekty - Soutěže školy - Velká cena ZUŠ 2020 (vlevo) zde

Plakát zde

 

Po pololetní nadílce vysvědčení si přijďte poslechnout klarinety, saxofony a zobcové flétny do Foyer naší školy, kde je pro vás připraven Koncert žáků ze tříd p. uč. Jany Hricové a p. uč. Pavla Hrice.

Program zde

V dnešním soutěžním klání ve hře na kytaru získali první místo ve své kategorii s postupem do okresního kola: Adéla Hadravová, Johana Slavíková, Barbora Slavíková, Vojtěch Žák, Viktor Baloun a Adam Komárek. V dodatečném výběru získal první místo s postupem Patrik Severa a kytarové duo ve složení Viktor Baloun a Patrik Severa. Všem výhercům gratulujeme!

Fotografie v naší galerii.

První místo ve své kategorii a postup do okresního kola soutěže MŠMT ve hře na klavír 27. ledna 2020 získali: Kateřina Daňková, Pavel Peřina, Jonáš Stránský, Jan Stejskal, Cao Thi Thai An, Jana Moravcová, Justýna Šmatová, Amálie Novotná, Helena Zlámalová, Eva Škodová, Pavel Hegr a Štěpán Šubrt, gratulujeme!

Fotografie naleznete v naší galerii.

Od pondělí do středy probíhají školní kola soutěže MŠMT, a to v pondělí 27. ledna ve hře na klavír, v úterý 28. ledna ve hře na kytaru a ve středu 29. ledna ve hře na smyčcové nástroje. Rodiny účastníků i veřejnost jsou vítáni a mohou své soutěžící přijít povzbuzovat.

V přízemí školy v pravé části je od 24. ledna do 21. února k vidění putovní výstava úspěšně zrealizovaných projektů z fondů EU v Libereckém kraji, a to v období od roku 2014 do 2018, kterou připravil Sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Výstava je určena široké veřejnosti každý všední den od 12:00 do 19:00 hodin se vstupem zdarma.

Přehled osmi zastavení této výstavy zde

Do plánů letních dovolených nezapomeňte zahrnout hudebně výtvarný workshop „Letní dílna 2020“, na kterou se všichni dobrodruzi mohou těšit od 3. do 7. srpna v Poslově mlýně. Bližší informace pro všechny zájemce včas zveřejníme zde i na facebooku školy.

Fotografie z loňské Letní dílny naleznete v naší galerii.

 

Lucie Hadravová, žákyně ze třídy p. uč. Jaroslava Kovacze, uspěla 10. ledna v nové pěvecké soutěži LIVE ART! Song Contest v kategorii POP a postoupila do dalšího kola, které proběhne spolu s finále 22.2.2020 v Liberci v Malém divadle F. X. Šaldy. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Jazzová Farma ZUŠ Česká Lípa se těší na své příznivce a fanoušky ve čtvrtek 23. ledna ve Velkém sále ZUŠ v 18 hodin, kde je přivítá na svém 35. Večeru s Jazzovou Farmou. Jejími hosty jsou Junior Band Litoměřice a ČZU Life Orchestra. Vstup zdarma.

Plakát zde

Fotografie z Večera naleznete v naší galerii.

1 - 24 / 207

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání