Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Přejeme všem žákům, jejich rodičům a příznivcům naší školy léto plné krásných dní plných zážitků a odpočinku, a to zejména od covidové situace.
Děkujeme za trpělivost a spolupráci během právě končícího náročného školního roku.
Po prázdninách se na vás všechny těšíme v ZUŠ Česká Lípa a doufáme v lepší časy :)

Krásnou venkovní výstavu na hradbách vedle kavárny UNION připravili naši mladí talentovaní výtvarníci spolu s děvčaty z Regionálního informačního centra, kterým velice děkujeme. Připravenou máme ještě jednu šestici, která nahradí stávající obrazy v srpnu. Procházku městem si tak všichni můžeme zpříjemnit krásným zážitkem při prohlídce této letní galerie pod širým nebem. :)

30.06.2021

Na poslední živé vysílání se můžete těšit v úterý 29. června z Foyer naší ZUŠ, odkud vám společně zahrají pro předprázdninovou pohodu žáci flétnových, klarinetových a saxofonových tříd p. uč. Pavla Hrice a Jany Loudové. Stream můžete sledovat v 17 hodin na facebooku školy a záznam koncertu v HD kvalitě bude k vidění na YouTube ZUŠ Česká Lípa po zpracování.

Záznam koncertu

28.06.2021

Vážení rodiče,

pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte. Byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 1. září! Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat od 26. 8. 2021 a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

V páteční podvečer vás prostřednictvím kláves, baskytar a kontrabasu pozdraví třída p. uč. Petra Lose v 17 hodin zde, na FB či YouTube kanálu školy - záznam koncertu.

Kdo chce zažít osobní hudební zážitek, přijďte v pátek na Vodní hrad Lipý, kde se koná Škola rocku. Naše rocková kapela AC/D(CL) vystoupí v 17:50 hodin! Nebude chybět ani na sobotní charitativní akci Karlova lípa naděje, kde spolu s popovými zpěvačkami a Hluchou partou vystoupí od 15:35 hodin u OD Banco. Na úplný závěr víkendu v neděli večer chystá třída Josefa Pelze svůj malý koncert - záznam koncertu. Přejeme slunečný víkend plný hudby a dobré nálady :)

Fotografie z akce Karlova lípa naděje

Fotografie ze Školy rocku

 

24.06.2021

di bychom pogratulovali Heleně Kabátové, studentce z pěvecké třídy p. uč. Aleny Hellerové, která byla přijata ke studiu klasického zpěvu na Konzervatoř v Teplicích. Gratulace náleží samozřejmě i paní učitelce. Ze srdce Heleně přejeme, aby její další studia byla plná radosti, inspirace a úspěchu! :)

V úterý 22. června v 17 hodin na Velkém sále převezme šedesát absolventů svá závěrečná vysvědčení, šerpu a malý dárek. Bohužel tentokrát s ohledem na proticovidová opatření bez přítomnosti rodičů a veřejnosti, děkujeme za pochopení. Ve čtvrtek 24. června se v 17 hodin můžete těšit na závěrečný koncert žáků ZUŠ, na kterém vystoupí např. i oblíbená Jazzová Farma :)

Fotografie ze slavnostního předávání

Program, záznam koncertu žáků

21.06.2021

Letos byl z naší školy nominován na titul Českolipský pedagog roku 2021 p. učitel Jakub Mašek, který v naší ZUŠ pracuje již čtrnáctým rokem a vyučuje hru na trombon a baryton. Jedním z důvodů nominace je jeho obrovská poctivost a obětavost, se kterou přistupuje ke svým žákům a jejich výuce. Ve škole například pravidelně pořádá ve spolupráci s kolegy několikrát za rok koncerty žesťových tříd. I v době koronavirových opatření a distanční výuky pro své žáky připravil mnohé unikátní inspirativní projekty, na kterých se mohli podílet na dálku. Momentálně probíhá i trombonový workshop s filharmonikem Bohumilem Tůmou, který pro své žáky s nadšením sobě vlastním zorganizoval.

Více o Jakubovi

Fotografie od Vítka Černého

Vážení rodiče, milí žáci,
na základě novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranný prostředků dýchacích cest s účinností od 15. 6. 2021 nemusí žáci, studenti a pedagogičtí pracovníci během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při vzdělávání po dobu, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni. Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.
Připomínáme, že v případě výuky skupiny větší než 10 žáků stále platí z rozhodnutí vlády ČR nutnost odevzdat učiteli čestné prohlášení.
Děkujeme Vám za Vaši spolupráci a vstřícnost a přejeme příjemné předprázdninové dny.
Vaše ZUŠ Česká Lípa

 

V loňském školním roce nemohl být dokončen projekt České filharmonie, ve kterém se setkávají žáci ZUŠ z celé České republiky se zkušenými kolegyněmi a kolegy z řad filharmoniků. Minulý víkend se uskutečnilo soustředění Společného orchestru žáků ZUŠ a hráčů ČF, kterého se z naší ZUŠ zúčastnil p. uč. Pavel Hric se svým studentem hry na klarinet Jiřím Novotným. Intenzivně se ladí plán na pokračování a (zakončení) tohoto úspěšného projektu, o němž vás budeme informovat.

Fotografie Petra Chodury

Tento týden si nenechte ujít kromě pondělního absolventského Radky Kořínkové tyto koncerty:

V úterý 15. 6. Koncert flétnové třídy Jany Christovové - program a záznam koncertu.

Ve středu 16. 6.  Koncert pěvecké třídy Zdeňky Cmuntové - program a záznam koncertu.

Ve čtvrtek 17. 6. Koncert klavírní třídy Tatiany Solodovnikové - program a záznam koncertu.

a v pátek 18.6. Koncert klavírní třídy Davida Maška - program v přípravě, tento koncert bude živě vysílán na facebooku školy, záznam koncertu po zpracování.

Záznamy všech koncertů budou k dispozici zde, na YouTube školy a FB v 17 hodin :-) Přejeme krásný hudební zážitek!

 
14.06.2021

Minulý týden zasedala odborná porota 9. ročníku pěvecké soutěže Českolipská pěnice 2021 ve složení: Zuzana Nová (předsedkyně), Lucie Sinková, Tomáš Kostka a Petra Jandíková (tajemnice), aby zhodnotila výkony soutěžících v populárním zpěvu z celého českolipského okresu na základě zaslaných videonahrávek. Vítězové budou zveřejněni v pátek 11. června na online koncertu, který se od 17 hodin uskuteční na YouTube kanálu školy. 

Fotografie ze zasedání poroty

Záznam koncertu

Program koncertu s umístěním

11.06.2021

Abychom nezapomněli, mezi koncerty absolventů vystoupí ve středu a svou klavírní hrou vám zpříjemní středeční podvečer 9. 6. třída p. uč. Anny Nedvědové. Koncert plný pohádkových a lidových melodií, klasiky i moderny bude opět online ke shlédnutí na YouTube školy, FB a zde v 17 hodin.

Záznam koncertu

08.06.2021

Prvním originálním samostatným absolventským koncertem je pondělní koncert Adély Kučerové z pěvecké třídy Petry Jandíkové, který budeme online vysílat v 17 hodin. Ze třídy Petry Jandíkové absolvuje i studentka Radka Kořínková, na jejíž koncert se můžete těsit další pondělí 14.6. online v 17 hodin. A do třetice všeho dobrého ve čtvrtek 10. června vás čeká Absolventský koncert Agáty Országové z klavírní třídy Davida Maška. Záznamy všech těchto koncertů naleznete zde, na YouTube či facebooku školy :)

Záznam Absolvents. koncertu Adély Kučerové

Záznam Absolvents. koncertu Agáty Országové - program

Záznam Absolvents. koncertu Radky Kořínkovéprogram

04.06.2021

Porota letošní Českolipské pěnice ve složení Zuzana Nová (předsedkyně), Lucie Sinková, Tomáš Kostka a Petra Jandíková (tajemnice) právě zasedá a hodnotí výkony soutěžících v populárním zpěvu z celého českolipského okresu na základě zaslaných videonahrávek.
S výsledky budete seznámeni na Koncertu vítězů Českolipské pěnice 11. 6. 2021 v 17 hodin online na YouTube kanálu školy.
Držíme palce všem soutěžícím!

Fotografie poroty

03.06.2021

Letošní absolventi připravují kromě individuálních koncertů i dva společné, které budeme živě vysílat na facebooku školy v 17 hodin a druhý den budou uloženy jejich záznamy na YouTube ZUŠ v HD kvalitě. Z vernisáže výstavy absolventských prací výtvarných ateliérů pro vás připravujeme krátkou reportáž, o které vás budeme předem informovat.

Záznam živého vysílání 1. Absolventského koncertu

Záznam živého vysílání 2. Absolventského koncertu - program

02.06.2021
1 - 24 / 397

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání