Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Mladí výtvarníci z ateliéru Lucie Medřické vyrobili vánoční ozdoby na stromeček od města Česká Lípa na náměstí T. G. Masaryka. A žákyně Magdaléna Staňková, Mia Vrzal, Ankhmaa Otgonzaya, Oyun-Erdene Purevdorj a Marharyta Lev jej spolu s paní učitelkou poslední listopadový den krásně ozdobily. Fotografie v galerii.

Srdečně vás zveme na "Vánoční koncert v ambitu", který se každoročně koná v rámci vánočních trhů v Biberově síni Vlastivědného muzea v České Lípě. Tento koncert se koná v pondělí 4. prosince od 17 hodin. Těšit se můžete na houslový kvartet, Soubor zobcových fléten, na hru na klavír, kytaru, akordeon a nebudou chybět ani žáci pěveckých tříd, kteří vám zapějí např. Bílé vánoce, Vánoční, Už z hor zvoní zvon... Přijďte se vánočně naladit se ZUŠ!

29.11.2023

Srdečně vás zveme bronzovou adventní neděle 10. prosince na náměstí T. G. Masaryka, kde se od 16 hodin koná hudební přehlídka ZUŠ Česká Lípa v rámci českolipského adventu. Na koncertu s příznačným názvem „Vánoce se ZUŠ“ zazní v podání mladých umělců úžasné vánoční písně plné energie, diváky potěší sólová a komorní vystoupení nadaných hudebníků a nebudou chybět ani báječné bandy - Elce Pelze Band a Jazzová Farma. Ke kouzelné zimní atmosféře a prožitku hlubších pocitů a emocí přispěje sváteční osvětlení, zářivý vánoční strom a trh s teplými nápoji s vůní vanilky a skořice.
Přijďte s námi pobýt a užít si předvánoční nálady!

 
29.11.2023

Stávka 2023
27. 11. 2023 proběhne v naší škole na základě rozhodnutí zaměstnanců standardní výuka, ale plně podporujeme požadavky stávkujících a připojujeme se ke stávce alespoň symbolicky.

Není nám lhostejný osud našeho školství.
Záleží nám na našich dětech a na jejich budoucnosti, kterou kvalita vzdělávání výrazně ovlivňuje.
Na každém kroku slyšíme, že za kvalitu se musí platit a za vše platíme den ode dne víc. Představa, že by to mělo být v případě školství jinak je chybná. Také kvalita školství je závislá na financích.

Pokud to uznáte za vhodné, prosíme, abyste i Vy podpořili požadavky stávkujících škol jakýmkoliv způsobem. Jednou z možností může být například petice Učitelské platformy zde.

Vaše ZUŠ Česká Lípa

Na 11. předadventním setkání ve Ville Hrdlička dotvářeli čtvrteční podvečer kouzelnou atmosféru naši žáci a učitelé – na flétnu Zuzana Iljaševa, Tatiana Kynychová a Viola Grolmusová, na violoncello Emma Kolafová a na klavír Michaela Červenková, děkujeme.

Skvělé vystoupení zpěvaček a zpěváků ze třídy p. uč. Zdeňky Cmuntové bylo ve středu 22. listopadu ve Ville Hrdlička hudebním poděkováním obětavým dárcům krve a dodalo jejich slavnostnímu ocenění libereckým Českým červeným křížem a městem Česká Lípa příjemnou atmosféru. Děkujeme paní učitelce, Kristýně Žvachtové, Elišce Timkové, Ditě Řezníčkové, Anetě Kotrbaté, Lukáši Vavříkovi a Šimonu Kaplanovi. Video

 
23.11.2023
Dva listopadové dny se našim žesťařům ze třídy Jakuba Maška a Libora Velíska s nadšením věnuje výjimečný trombónista Bohumil Tůma, člen České filharmonie. Bob, jak mu přátelé říkají, si i zahraje jako host Jazzové Farmy na 48. Večeru s Jazzovou Farmou ve čtvrtek 23. listopadu po skončení workshopu. Více o Bohumilovi
22.11.2023

Dětský pěvecký sbor Talent nastudoval nový muzikál Ať žijí duchové! Na premiéru tohoto známého pohádkového muzikálu se můžete těšit ve středu 29. listopadu, kdy Talent pro rodiče a veřejnost zazpívá, zahraje a zatančí od 17 hodin na Velkém sále ZUŠ. Vstup zdarma. Více

22.11.2023

ZUŠ Česká Lípa hledá učitele/lku hry na klavír na výpomoc až 17 vyučovacích hodin ihned a od září 2024 případně na plný uvazek. Zájemci mohou volat na tel. 487 827 355, příp. napsat na mail: michaela.muhlhansova@zuscl.cz. Děkujeme a těšíme se na nového kolegu či kolegyni.

16.11.2023

Fanfáry trombonového souboru Jakuba Maška zahájili slavnostní ocenění složek IZS starostkou města Česká Lípa v Jiráskově divadle v úterý 14. listopadu. Hudbou a tancem slavnost obohatili také studenti Petry Jandíkové z DPS Talent písněmi z muzikálu Mamma Mia. Děkujeme!

Žáci ze třídy Zuzany Iljaševy srdečně zvou své fanoušky na svůj třídní koncert ve čtvrtek 16. listopadu do Minisálu, kde zazní na flétnu či klávesy např. Óda na radost, Piráti z Karibiku nebo vánoční Nesem vám noviny. A v Den boje za svobodu a demokracii můžete na oslavách na Škroupově náměstí v 17 hodin slyšet státní hymnu a Modlitbu pro Martu v podání sopranistky Aleny Hellerové.

14.11.2023

Vydejte se s námi na cestu do světa umění plnou elegance, emocí a talentu na Listopadovém koncertu žáků v úterý 14. 11. ve Foyer ZUŠ, kde vám zahrají na housle „Pro radost“ žáci ze třídy Z. Čermákové, klavír rozezní Veselá skladbička, Španělský tanec či Medvědí tango. Klasickou kytaru v nadaných rukou Jana Navrátila doplní s energií a nadšením pěvecké sbory Sborucení a Korálky, které vás pozdraví podzimními písněmi, stejně jako další mladí umělci napříč naší ZUŠ.

10.11.2023

Na koncertu věnovaném Bedřichu Smetanovi si s významnou českou klavíristkou Jitkou Čechovou v jeho pražském muzeu zahráli žáci klavírního oddělení naší školy: N. Chárová, H. Zlámalová, E. Prášilová, E. a J. Šmatovy, R. Pokorná. M. Červenková, S. Goda, V. Bogar a Š. Šubrt. Tito mladí klavíristé byli účastníky mistrovských kurzů Má to smysl! právě s lektorkou Jitkou Čechovou v minulém týdnu. Věříme, že si tento koncert i výlet se svými učiteli užili.

Oblíbená bubenická Hluchá parta Vojtěcha Šeminského se zúčastní v pátek 10. listopadu 14. ročníku "Skleněné noci" Sklářské školy v Novém Boru. Bubeníci zahájí akci v 18:00 hodin v prostorách školy v Revoluční ulici 500. V sobotu 11. 11. je můžete slyšet v České Lípě na nám. Osvobození v 11:11 hodin u příležitosti oslav Dne válečných veteránů. Bicisté vás srdečně zvou a přejí dynamické dny plné energie! Videopozvánka, videozáznam z Dne válečných veteránů

Zveme vás na vernisáž výstavy prací žáků a studentů výtvarného ateliéru Markéty Nešporové do Foyer ZUŠ v úterý 7. listopadu v 17 hodin. Těšit se můžete nejen na úžasné vesmírné výtvarné počiny, ale i hudební doprovod, občerstvení a na vydaný katalog výstavy na památku. Výstava "Vesmír" potrvá do 7. prosince 2023.

01.11.2023

Dětský pěvecký sbor Talent pod vedením Petry Jandíkové vystoupil jako host s legendou populární hudby Helenou Vondráčkovou na jejím koncertním turné „HELENA show 23" za doprovodu kapely Charlie Band v Kulturním domě Crystal. Účinkující i diváci si společné vystoupení skvěle užili. Fotografie naleznete v galerii.

Státní svátek Dne vzniku samostatného československého státu jsme oslavili spolu s představiteli města a Pomníkovým triem ve složení: Pavel Hric, Jakub Lopušan a Alena Hellerová, českou národní hymnou a dalšími písněni tradičně v sobotu 28. října u Lípy svobody na Slovance.

Úterní událost Poděkování starostky města Česká Lípa zahájily slavnostní fanfáry žesťařů ze třídy Jakuba Maška a průběh předávání ocenění příjemně obohatily zpěvačky ze třídy Jaroslava Kovacse - Kristýna Drábová a Veronika Štěpánková, za klavírního doprovodu Jana Ševčíka, velice všem děkujeme.

Srdečně zveme rodiče, příbuzné a přátele na výjimečný koncert našich žáků s prvotřídní českou klavíristkou Jitkou Čechovou MÁ TO SMYSL! v rámci MHF Lípa Musica v pátek 3. listopadu v Jiráskově divadle od 19 hodin. Vstupenky v hodnotě 100 Kč lze zakoupit on-line na www.lipamusica.cz.
Těšíme se na vás a věříme, že vám tento koncert přinese nezapomenutelný zážitek. Více.
Za fotografie z koncertu děkujeme Václavu Soukupovi - https://www.soukupcl.cz/. Reportáž TV rtm plus

23.10.2023
 
 
 
 
Dovolte, abychom vás informovali, že poslední rozloučení s panem učitelem Davidem Singerem proběhne 24. 10. 2023 ve 14 hodin na Lesním hřbitově v Novém Boru.
 
Upřímnou soustrast rodině, kolegům i všem přátelům.
 
ZUŠ Česká Lípa

Slavnostní vyhlášení Českolipského výrobku roku 2023 svým vystoupením ozdobilo flétnové duo Šimon Vápeník a Eliška Špindlerová ze třídy p. uč. Jany Christovové a pěvci Kristýna Žvachtová, Lukáš Vavřík a Šimon Kaplan za klavírního doprovodu p. uč. Zdeňky Cmuntové, děkujeme.
Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Jiří Karel z firmy Clavis office s.r.o.

1 - 24 / 766

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání