Facebook Youtube

Pozvánka na Podzimní dechové rozjímání

Plakát zde

Program večera zde

V podání Jany Hricové na klarinet, Veroniky Hofmanové na klarinet, Jany Bergmannové na hoboj a Dity Eiseltové na klavír zazní skladby V. Kramáře, W. A. Mozarta, C. Debussyho, A. Dvořáka a dalších známých skladatelů.

Představujeme Vám protagonistky tohoto koncertu:

Jana Hricová

začala hrát na zobcovou flétnu v pěti letech a následně na klarinet v deseti letech v ZUŠ v České Lípě u svého otce Pavla Hrice. Poté studovala v letech 2005 - 2011 Pražskou konzervatoř nejprve pod vedením Jiřího Stárka, dále pak u Petra Čápa. Během studia na konzervatoři byla členkou různých dechových ansámblů - od dechového tria přes kvinteto a okteto, účastnila se různých soutěží (soutěž konzervatoří 2006) a seminářů.

V současné době učí hru na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon a hudební nauku v ZUŠ v České Lípě.

Veronika Hofmanová

začala hrát na klarinet v osmi letech v ZUŠ v Havlíčkově Brodě, následovalo studium na Pražské konzervatoři ve třídě Ludmily Peterkové. Učí hru na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon v ZUŠ Vejprty a v ZUŠ Kynšperk nad Ohří. Nyní je členkou Karlovarského symfonického orchestru, alternativní skupiny Kvatrinety a Souboru písní a tanců Dyleň.

Díky působení v orchestrech se Veronika podívala do různých evropských zemí - Itálie, Německo, Polsko a Slovensko. Absolvovala též kurzy ve Finsku u Charlese Neidicha.

Jana Bergmannová

se hře na hoboj věnuje od svých jedenácti let. Je absolventkou ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě, Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Při studiích se pravidelně účastní hobojových kurzů u prof. Ch. Wetzela a G. Guicharda.

Jana se věnuje sólové, komorní i orchestrální hře a také pedagogické činnosti. Je členkou dechového tria Trifoglio, vyučuje hru na hoboj a zobcovou flétnu v ZUŠ Ratibořická v Horních Počernicích v Praze a na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Od sezóny 2016/2017 je členkou Pražské komorní filharmonie. V minulosti byla členkou Filharmonie Hradec Králové a Orchestru mladých Evropské Unie (EUYO). Díky Nadaci Českého hudebního fondu koncertuje s triem, či s klavíristkou po celé ČR pro kluby přátel KPH. Věnuje se také provádění sólových hobojových skladeb 20. století.

Jana je laureátkou národních i mezinárodních soutěží - 1. cena v rakouském Payerbachu, 3. cena v italské Chieri, 2. cena z polské Wroclawi, 1. cena a absolutní vítěz ze soutěže konzervatoří z roku 2006, 2009, postup do semifinále (jako jediný český účastník) a 7. místo na Pražském Jaru a jiné.

Dita Eiseltová

začala hrát na klavír v šesti letech v ZUŠ v Novém Boru. Poté studovala na Teplické Konzervatoři u prof. Romana Friče a prof. Petra Slavíka. Studium ukončila u prof. Miroslava Mikuly.

V letech 2001 – 2007 studovala na PF UJEP v Ústí nad Labem obor hudební výchova a hra na klavír u prof. Václava Krahulíka. Pod jeho vedením získala 3. místo na interpretační soutěži PF ČR v Českých Budějovicích v roce 2003 a 2005. V letech 2007 – 2010 působila jako korepetitorka a vyučující předmětu doprovod – korepetice na Konzervatoři v Teplicích. V letech 2002 - 2015 působila v ZUŠ Česká Lípa, nyní působí v ZUŠ Čakovice. Spolupracuje s pěveckým sborem Gaudium cantorum a Dívčím komorním sborem Pedagogické fakulty Jana Evangelisty Purkyně.

 

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání