Facebook Youtube Microsoft Teams
Jméno: Jan Zlatuška
Kde máte třídu: v ZUŠ Česká Lípa
Jaký je Váš obor: Hudba
Co učíte za předměty: Klavír
Jak byste svůj obor charakterizovali:
Jeden z nejlepších nástrojů pro pochopení a ponoření se do světa hudby, který nabízí nekonečně moc kouzel a zážitků spojené s tvořivostí a radostí ze zahraných skladeb a písní.
Na jaké škole jste vystudovali:
Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka
Jaké jsou vaše umělecké aktivity mimo školu:
Aktivní hraní v kapelách odlišným žánrovým zaměřením.
Jaké jsou úspěchy vašich žáků:
Většina mých žáků je schopna si zahrát jakoukoliv písničku ze zpěvníku za doprovodu akordů podle značek. To mi přijde jako jeden z největších jejich úspěchů.
Co se od Vás může žák naučit:
Snažím se ke každému žáku přistupovat hlavně tak, aby ho všeobecně bavila hudba, potom k tomu i hraní na nástroj (klavír). S každým žákem si povídáme a ukazujeme věci ohledně spojování melodie, akordů, dynamika, improvizace, atd. Všechny tyto pojmy se snažím spojovat s teorii, protože mi to přijde důležité. Z vlastní zkušenosti žáka na ZUŠ vím, že hudební nauku se 99% děti učí zpaměti, ale netuší o čem je řeč. Mě nauka vždycky bavila, všechno jsem uměl, ale jako jeden z příkladů: č. prima, velká sekunda, atd. to všichni nějak umí říct, ale na klavíru/jiném nástroji, nikdo neví, co to znamená. Takže si myslím, že je to jako umět jazyk (hudba) bez gramatiky (hudební teorie).
Co se žák může kromě toho naučit na naší škole:
Na naší škole fungují perfektně žákovské soubory, ať smyčcové, dechové, jazzové, ve kterých žáci hezky vidí výsledek své práce s nástrojem, svoje dovednosti, proces zlepšování se, několik individualit se spojí na práci jedné skladby a výsledek je píseň, která troufám si říct, že když žáky baví, chtějí hrát další písničky a u toho se hlavně bavit, protože o tom hudba je hned na začátku.
Co všechno se dá na ZUŠce zažít:
To co jsem napsal v předchozím bodu. Potom jsou tu stále různé akce jako Rock for Zuš, Letní dílna, a mnoho dalších, kde spolu žáci pracují, baví se a cvičí na stejném zájmu.
Vaše motto:
Asi žádné extra nemám, myslím si, že hlavní je, aby hudba byla zábavnou hrou, u které se člověk baví a má z ní radost.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání