Facebook Youtube Microsoft Teams

Večer s Jazzovou Farmou (vol. 48)

48. Večer s Jazzovou Farmou prožijete ve čtvrtek 23. listopadu ve Velkém sále ZUŠ od 18 hodin. Jazzová Farma si pozvala Saxofonové kvarteto-kvinteto a kapelu Nesešlí ze ZUŠ Tanvald. Těšíme se na příznivce jazzové, swingové a taneční hudby! Vstup zdarma, občerstvení zajišťuje Pivovar Lípák.

Jazzová Farma vznikla v roce 2006 v ZUŠ Česká Lípa. Motivuje začínající muzikanty a rozšiřuje jim hudební obzor. Orchestr vystupuje na akcích v rámci ZUŠ, na akcích města i kraje, každoročně se účastní mistrovských kurzů a koncertu v rámci MHF Lípa Musica. Několik let orchestr vedl a dirigoval Aleš Jungman, od školního roku 2023/24 se této role ujal David Mašek.
Složení orchestru: bicí/perkuse - Matěj Komárek, Tereza Švarcová, Kryštof Bartoš, basa - Alena Sanitrníková, klavír - Vojtěch Bogar, Simeon Goda, zpěv - Blanka Králová, Anna Skočovská, flétna - Johana Švejnohová, alt sax - Viktorie Funke, Jakub Lopušan, tenor sax - Robin Koňák, Anita Šibravová, baryton sax - Lukáš Fedorko, trubka - Jonáš Kendík, Daniel Kýhos, Oldřich Sigmund, Jakub Ježek, trombon - Jiří Karásek, Alex Funke
Z repertoáru: Michael Sweeney - Saxex With Attitude, Sonny Rollins - St. Thomas, Benny Goodman - Why don´t you do right, Robert Lamm - 25 or 6 to 4, Steppenwolf - Born to be wild, Bobby Troup - Route 66

Jazzová Farma má vlastní projekt s názvem „Večery s Jazzovou Farmou“. Jedná se o pravidelné koncerty konající se ve dvouměsíčních intervalech, kde spolu s ni vystupují hosté, většinou jazzové a taneční orchestry nebo tělesa hrající podobný žánr ze ZUŠ Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje. V listopadu pozvání přijali dvě hudební tělesa ze ZUŠ Tanvald:

Orchestr s názvem Nesešlí vznikl v ZUŠ Tanvald na začátku loňského školního roku. Název si zvolili sami žáci jednak z důvodů jejich časté nekompletnosti na zkouškách, jednak jako odlišení proti starým a "sešlým" hráčům v té době končícího Big Bandu. Věkové rozpětí žáků je od 11 do 17 let. Orchestr vede Aleš Filip.
Složení orchestru: 5x flétny (3x př., 2x zob.), 2x saxofon (soprán, alt), 1x trubka, 1x pozoun, el+bas kytary, klávesy, klavír, bicí, zpěvák jako host na 3 skladby                         
Z repertoáru: Fools Garden - Lemon Tree, Jiří Grossmann - Jako kotě si příst, Jaroslav Ježek - Život je jen náhoda, Frank Sinatra - New York, ABBA - Does Your Mother Know, Jackie Wilson - Reet Petite, Mariah Carey - All I Want For Christmas, Karel Kopecký - Schody do nebe (zpěv)

Saxofonové kvarteto působí na ZUŠ Tanvald již více než 10 let, v současném složení od školního roku 2019/20. V repertoáru má na 40 skladeb nejrůznějších žánrů 20. století. Dlouhodobě úspěšně vystupují na regionálních akcích nejen v rámci ZUŠ, ale i města či kraje. Vedoucím kvarteta je Miloslav Šprengr.
Složení: Poune Dominique - baryton saxofon, Alice Kynčlová - tenor saxofon, Adéla Podoubská - alt saxofon, Anežka Bažantová - soprán saxofon, Miloslav Šprengr - alt saxofon/ tenor saxofon.
Z repertoáru: R. Percival - Threedom, Kind of Krazy, An Afternon in Rio, Wailin, Mack Gordon/Harry Warren - Chattanooga Choo Choo, Frank Sinatra - New Yourk, New York, Duke-Ellington - Duke´s Suite, Pat Ballardem - Mr. Sandman, Georg Gershwin - The Man I Love

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání