Facebook Youtube Microsoft Teams

Má to smysl!

Společný projekt ZUŠ Česká Lípa se spolkem ARBOR v České Lípě „Má to smysl! vznikl v roce 2015 a je každoročně epilogem Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Mladí talenti naší školy se mohou setkat s významnou uměleckou osobností, a to nejen na jednom pódiu, ale i na workshopu, který se koná ve dvou dnech před samotným koncertem.

Na závěr workshopu se koná tradiční koncert s názvem Má to smysl!, na němž se na jednom pódiu společně představí umělec spolu s největšími talenty naší školy, se soubory i sólisty.

V minulých letech se projektu zúčastnil klavírista a hudební skladatel Petr Malásek (2015), zpěvák a textař Dan Bárta (2016), mezinárodně respektovaný klarinetový virtuos a pedagog Milan Řeřicha (2017), v roce 2018 přední český hornista a dirigent Radek Baborák se svými úžasnými kolegy: Martina Bačová - housle, Hana Baboráková - violoncello, Karel Untermüller - viola. V roce 2019 byl touto osobností, která se našim žákům věnovala, prvotřídní houslista Josef Špaček, koncertní mistr České filharmonie a sólista respektovaný po celém světě, který má na svém kontě řadu prestižních úspěchů z mezinárodních soutěžních klání. Tento houslový virtuos přijal pozvání i v roce 2021, kdy se žáci mohli setkat opět a ním a s klavírním mistrem Miroslavem Sekerou. Na podzim roku 2022 se žáci v rámci tohoto projektu setkali s vynikající sopranistkou Hanou Blažíkovou, opět nejen na společném koncertě s našimi talenty, ale i na celodenních mistrovských kurzech. Ve školním roce 2023/2024 se projektu zúčastnila a žákům ZUŠ se věnovala výjimečná klavíristka Jitka Čechová.

Propojení žáků s prvotřídní uměleckou osobností je velkou inspirací a motivací pro mladé začínající hudebníky. V tomto ohledu je školně-festivalový projekt mimořádným počinem, v němž bezpochyby má smysl pokračovat i v příštích letech.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání