Facebook Youtube Microsoft Teams

DPS Talent

Dětský pěvecký sbor Talent spolu založily učitelky zpěvu Michaela Vyhnánková a Petra Jandíková před několika lety. Sbor zpívá při různých příležitostech a na akcích školy, např. každoročně na prosincovém benefičním koncertu "Sláva Budiž" na podporu činnosti Farní charity v České Lípě.

Hlavní aktivitou sboru je od roku 2013 projekt Muzikálové divadlo. Žáci již nastudovali Minioperky - čtyři nejznámější zhudebněné pohádky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře. Uvedení hudebních pohádek Tři bratři si téměř okamžitě získalo své diváky, kteří měli možnost vyslechnout v podání žáků školy Červenou Karkulku, O šípkové Růžence, O Budulínkovi a O Dvanácti měsíčkách.
Několik let DPS Talent vedla Petra Jandíková spolu se Zdeňkou Cmuntovou, od školního roku 2022/2023 jej vede Petra Jandíková sama. Dva roky se mimo jiné projekty věnovaly především muzikálovému představení „Dracula“ z autorské dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, ve kterém mimo svých pěveckých schopností využily také zkušeností Petry Jandíkové z pražské muzikálové scény.
Drákulu vystřídal muzikál Pomáda, nezapomenutelná a nestárnoucí love story ze střední školy padesátých let, která měla premiéru v červnu 2019 a jejíž reprízy jste mohli navštěvovat celý školní rok 2019/2020. V loňském školním roce bylo bohužel zamezeno Muzikálovému divadlu z důvodu pandemie, přesto sbor distančně a poté i nějaký čas prezenčně připravoval muzikál Mamma Mia!

V nastudování muzikálu Mamma Mia! pokračoval Talent ve školním roce 2021/2022 i letošním. Přestože je název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Děj je situován na fiktivní řecký ostrov a vypráví příběh majitelky taverny Donny, která chystá svatbu pro svou dceru Sofii. Slavnostní derniéra tohoto muzikálu je plánována na 1. března 2023.

Od 2. pololetí školního roku 2022/2023 má Dětský pěvecký sbor Talent v rámci projektu Muzikálové divadlo v plánu nastudovat muzikál Ať žijí duchové! Pohádkový muzikál vznikl na motivy stejnojmenného filmu. Dětský pěvecký sbor Talent pod vedením p. uč. Petry Jandíkové nabízí starý známý příběh v novém kabátě. V muzikálu zazní řada dnes již kultovních písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře: Pramen zdraví z Posázaví, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři, Zavolejte stráže, V naší ruině straší a mnohé další. Premiéra muzikálu se uskutečnila 29. listopadu 2023 ve Velkém sále ZUŠ a po celý školní rok 2023/2024 se můžeme těšit na jeho reprízy.

Členové sboru:
Barcalová Barbora, Buňát Melichar, Havlíček Milan, Jandíková Natálie, Janoušek Tomáš, Kadlecová Stela, Kalistová Anežka,    Kireva Ralitsa, Kolajová Tereza, Koňák Robin, Konečná Aneta, Krumichová Ema, Mátlová Tereza, Mauserová Kateřina ,Okrouhlá Tereza, Pokorný Zdeněk, Severová Dominika, Skočovská Anna, Štěpánková Veronika, Štěpánová Eliška, Vomlela Petr, Zdražilová Sarah, Janoušek Tomáš, Kalistová Anežka, Žvachtová Kristýna, Kecek Matyáš, Stehlíková Tereza.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání