Facebook Youtube Microsoft Teams

Muzikálové divadlo

Muzikálové divadlo je projekt, který vznikl v roce 2013 a je hlavní aktivitou Dětského pěveckého sboru Talent, který spolu založily paní učitelky Michaela Vyhnánková a Petra Jandíková před několika lety. Žáci v minulosti nastudovali Minioperky - čtyři nejznámější zhudebněné pohádky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře. Uvedení hudebních pohádek Tři bratři si téměř okamžitě získalo své diváky, kteří měli možnost vyslechnout v podání žáků školy Červenou Karkulku, O šípkové Růžence, O Budulínkovi a O Dvanácti měsíčkách.
Dva roky se DPS Talent v rámci Muzikálového divadla pod vedením Petry Jandíkové a Zdeňky Cmuntové věnoval především představení „Dracula“ z autorské dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, ve kterém mimo svých pěveckých schopností využily také zkušeností Petry Jandíkové z pražské muzikálové scény.
Drákulu vystřídal muzikál Pomáda, nezapomenutelná a nestárnoucí love story ze střední školy padesátých let, která měla premiéru v červnu 2019. 

Muzikál Pomáda proslavila zejména filmová verze z roku 1978 s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. Po prožití velké letní lásky amerického mladíka s Australankou Sandy, se Danny Zucco, žák posledního ročníku, vrací do střední školy v Rydellu a vypráví svým ohromeným přátelům o svém milostném dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy, která se také pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. A náhle se oba „letní milenci“ setkají tváří v tvář. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži… Přímočará love story říznutá pořádnou dávkou klasického rock'n'rollu s nostalgickou vzpomínkou na styl oblékání padesátých let potěšila každého milovníka klasických muzikálů.

V době covidové Talent začal pracovat na dalším projektu - muzikálu MAMMA MIA! Tento muzikál nastudoval a mohl představit ve školním roce 2021/2022 a bude pokračovat i letos pod vedením p. uč. Petry Jandíkové. Přestože byl název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Příběh se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi, kde Donna vlastní a provozuje hotel pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit. Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla. Zjistí, kdo je její otec? Talent pro diváky zpívá, hraje i tančí pro školy a veřejnost dva školní roky, derniéra tohoto představení se uskuteční v březnu 2023.

Ve druhém pololetí školního roku 2022/2023 má Dětský pěvecký sbor Talent v rámci projektu Muzikálové divadlo v učebním plánu muzikál Ať žijí duchové!

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání