Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Explozi energie a emocí zažili diváci na Dnech pro duševní zdraví v krásném prosluněném parku nemocnice v Kosmonosech, kde pro ně již poněkolikáté vystoupila bubenická Hluchá parta pod vedením Vojtěcha Šeminského.

Na svůj zářijový 47. Večer si Jazzová Farma tradičně pozvala dva českolipské bandy: Swingband Zdeňka Hůly a Big Band CL. Na své fanoušky se těší ve čtvrtek 21. září ve Velkém sále ZUŠ od 18 hodin. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, jste srdečně zváni! Více

18.09.2023

Naši žáci a učitelé se významnou měrou podíleli na slavnostní chvíli u příležitosti znovuotevření Jiráskova divadla po jeho rekonstrukci. Na pódiu jako první stanul Komorní symfonický orchestr a Jazzová Farma. V prostorách divadla pro diváky zahráli žáci a učitelé z dechového, strunného a klavírního oddělení a milí hosté z řad bývalých žáků, děkujeme.

 
18.09.2023
Máš zájem být součástí naší ZUŠ? Do 22. září máš možnost se přihlásit na hru na zobcovou flétnu, do pěveckého sboru, výtvarného, tanečního a literárně-dramatického oboru.
Přihlášku najdeš zde. Základní informace zde.
Přihlaš se a my se s tebou zkontaktujeme a vysvětlíme vše potřebné k přijetí do naší školy.
Těšíme se na všechny nové zájemce!
 

PŘÍSNĚ TAJNÉ! Letošní Putování za houslovým klíčem "Případ špiona 2077" začíná v pátek 6. října v 18 hodin. Přihlášky na tuto noční bláznivou hudební hru pro děti ze ZUŠ od 8 let si agenti mohou vyzvednout u svého učitele, příp. vytisknout a vyplněné odevzdat do 27. září učiteli nebo v kanceláři školy. Více
Těšíme se na všechny odvážné agenty! :-)

Přihláška

13.09.2023

Vážení rodiče, milí žáci,
v souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitel školy z provozních a technických důvodů na pátek 29. 9. 2023 pro žáky Základní umělecké školy Česká Lípa ředitelské volno.
Vaše ZUŠ Česká Lípa

Anna Moudrá, Anita Šibravová, Kryštof Šulc, Robin Koňák a Lukáš Fedorko - celé Saxofonové kvinteto pod vedením Josefa Pelze skvěle hudebně obohatilo v pátek 8. září setkání klientů a jejich rodinných příslušníků s pracovníky Fokus Liberec v Klášterní zahradě Vlastivědného muzea v pátek. Děkujeme.

Přijměte pozvání na dernisáž výstavy českolipského výtvarníka Michala Janovského v úterý 12. září v 17 hodin v KD Crystal, kterou pořádá Kultura Česká Lípa. Poslechnete si i zajímavý rozhovor s autorem úžasných obrazů a hudební doprovod fléten a klavíru z naší školy. Pro příjemnou atmosféru vám zahrají Johana Švejnohová, Michaela Mühlhansová a David Mašek.

V „Letní galerii na hradbách“ v proluce u kavárny Union byla instalována nová šestice obrazů a fotografií autorů: Tuguldur Goo Bayaraa, Lucie Knapíková, Nela Žalská z výtvarného ateliéru Markéty Nešporové a Emílie Křížová, Šarlota Štraubová, Theresa Pekárková, z Letní dílny 2022 z výtvarného ateliéru Kamily Nešporové. Děkujeme děvčatům z infocentra Region Českolipsko za realizaci a věříme, že si toto umění v našem městě příjemně užijete.

Poslední srpnový týden byl v krásné Kroměříži zahájen VI. ročník akademie MenART. Začalo tím roční společné dobrodružství, během kterého bude naše nadaná stipendistka Johana Švejnohová objevovat své možnosti a p. učitelka Michaela Mühlhansová sdílet své zkušenosti s mentorem Janem Ostrým, který současné době vede flétnové třídy na Pražské konzervatoři a Fakultě umění Ostravské univerzity. O jejich inspirativní cestě vás budeme pravidelně informovat. Našim flétnistkám přejeme hodně nových podnětů a nezapomenutelých zážitků.

Vítáme Vás v novém školním roce, který bude zahájen v pondělí 4. září 2023.
Rozvrh hodin si můžete se svým učitelem domluvit telefonicky:
30. srpna od 12:00 do 13:00 hodin
31. srpna od 10:00 do 13:00 hodin
1. září od 11:00 do 12:00 a od 14:00 do 15:00 hodin. Pokud se nedovoláte, prosím kontaktujte svého učitele e-mailem, děkujeme za pochopení.
Osobní domluva rozvrhů probíhá od 4. září od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin
5. září a další dny od 13:00 do 17:30 hodin
Kontakty na učitele naleznete v seznamu zde.

Zařazení žáků do tříd HN, Rozvrhy hudebních nauk, Rozvrhy hromadné výuky. Hromadná výuka všech oborů vč. HN probíhá dle rozvrhu od 5. září.
Velice se těšíme na návrat žáků po prázdninách do školy a na setkávání s vámi všemi při našich akcích a představeních.
Vaše ZUŠ Česká Lípa

Letošní letní prázdninová dílna, kterou pravidelně naše ZUŠ pořádá pro své žáky a studenty, se koná od neděle 13. srpna do pátku 18. srpna 2023. Hezké dny ve společnosti svých pedagogů děti stráví v klidném prostředí luk a lesů v rekreačním areálu Poslův Mlýn v Doksech. Na mladé dobrodruhy se těšíme od 13 hodin na prezenci v areálu Poslova mlýna (na recepci jako vždy) a v 15 hodin slavnostně zahájíme letošní dílnu před ubytovnami (letos v levé části areálu). S sebou vše potřebné dle informací a dobrou náladu.

Přihláška, Propozice, Harmonogram, Čestné prohlášení rodičů, Potvrzení od lékaře (lékař může mít svůj formulář, ale většinou použije tento)

 
13.08.2023

V pátek 18. srpna zveme srdečně příbuzné a přátele našich dobrodruhů do Poslova Mlýna na vernisáž výstavy děl účastníků Letní dílny 2023 ve 13 hodin u ubytoven v areálu a poté na koncert se závěrečným vyhodnocením prázdninové dílny do jídelny od 14 hodin. Poté si přeživší mohou rodiče odvézt zpět domů :)

21.07.2023
Přejeme vám úžasné letní prázdniny plné slunce, radosti a nezapomenutelných zážitků. Užívejte dobrodružství a příjemného odpočinku a těšíme se opět na setkání 4. září!
Vaše ZUŠ Česká Lípa
Za společnou fotografii děkujeme českolipskému fotografovi Václavu Soukupovi. :)

Ve středu 28. a ve čtvrtek 29. června vás čekají od 17 hodin poslední koncerty našich žáků. Středeční ve Foyer ZUŠ s flétnovou třídou Michaely Mühlhansové a čtvrteční dva - ve Foyer ZUŠ společný koncert dechových tříd Jany Loudové a Pavla Hrice a Minisál naposledy rozezní kytarová třída Ladislava Průška. Těšíme se na rodiče, přátele i fanoušky! Programy

27.06.2023
Na začátku posledního červnového týdne vás zveme na dva skvělé koncerty! V pondělí 25. června do Minisálu na Koncert pěvecké třídy Petry Jandíkové a do Velkého sálu ZUŠ na Koncert bicí třídy Vojtěcha Šeminského. Začátek v 17 hodin!
23.06.2023

Blíží se další absolventská událost! Tomáš Vomlela ze třídy Pavla Hrice vám zahraje na fagot a klarinet a Tomáš Mauser ze třídy Davida Singera na housle v úterý 27. června od 17 hodin v Minisále ZUŠ. Vystoupí v zajímavých seskupeních - Barokní trio, Oktáva kvartet, Jazzové duo či Dechové trio Junior i Senior, Klarinetové kvarteto, Houslové duo a na závěr se můžete těšit i na kapelu Kings of the Ashes, tentokrát akusticky. Bude to výjimečné, tak si to nenechte ujít! Více o Tomáších

23.06.2023

Vážení rodiče,
pokud jste nenalezli kód svého dítěte, nezoufejte, byli jste zařazeni do databáze zájemců o studium, a pokud se během roku pro vás uvolní místo (což se občas stane v září a v lednu), ozveme se vám. Pokud jste svůj kód našli, gratulujeme a těšíme se na vás 4. září 2023! Domluva ostatních rozvrhů bude probíhat od 30. 8. 2023 v odpoledních hodinách a v prvním týdnu v září individuálně s jednotlivými učiteli. Kontakty na učitele naleznete zde.

Hudební obor, Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor

Tým ZUŠky: p. uč. Alena Hellerová, Blanka Králová, Mahulena Kuzmanovičová a Vojtěch Bogar společně zpracovali pro mezinárodní sbírku vzpomínek pamětníků „Paměť národa“ příběh malířky skla Annemari Wünch, který skvěle uvedli i s hudební částí na slavnostní prezentaci ve středu 21. 6. v Novém Boru. V rámci projektu natočili i reportáž ve studiu.

V pátek 23. června vás zveme na živé závěrečné vystoupení skvělých bubeníků Jiřího Petříčka a Lukáše Langa, které vás ve Velkém sále od 18 hodin rozhodně zvedne ze židle. Čekají vás ohromující sóla, neuvěřitelné tempo a rytmické variace. Zahraje vám i Hluchá parta, kapela I Ate Too Many Batteries a Jazzová Farma! Přijďte zažít bubenické zemětřesení, která vám dodá energii na celý víkend. 

21.06.2023

Na samotný závěr tohoto školního roku připravují naši žáci a učitelé Závěrečný koncert žáků, na kterém vystoupí skvělí sólisté, soubory i orchestry. Těšit se můžete na Komorní symfonický orchestr, pěvecké sbory, kytarový soubor Golden Strings i Jazzovou Farmu na závěr. Nenechte si tento krásný koncert ujít ve čtvrtek 22. června ve Velkém sále od 17 hodin, kterým oslavíme 95. výročí naší ZUŠ!

 

19.06.2023

Již se blíží závěrečná slavnost předání absolventských vysvědčení! Srdečně zveme rodiče, příbuzné a přátele, aby sdíleli s našimi absolventy tento významný okamžik, který zakončí jejich úspěšné a věříme, že i radostné, studium v naší ZUŠ, v úterý 20. června od 17 hodin.Vystoupí Dechové trio: Johana Švejnohová, Klára Kirschnerová a Tomáš Vomlela.

1 - 24 / 737

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání