TROMBONE POWER 2 - workshop s Bohumilem Tůmou a Janem Perným

Dvoudenní trombonový workshop s filharmoniky Bohumilem Tůmou a Janem Perným na Malém a Velkém sále ZUŠ "TROMBONE POWER vol. 2". Tento workshop připravil pro svou žesťovou třídu p. uč. Jakub Mašek.

Bohumil Tůma v letech 2015-2019 studoval hru na trombon na Pražské konzervatoři ve třídě profesora Josefa Šimka. Ve 4. ročníku se začal věnovat hře na bastrombon a byl přijat na HAMU, kam po maturitě také nastoupil a nyní zde studuje u profesora a kolegy Lukáše Moťky. Během studia se zúčastnil několika soutěží. V roce 2017 to byla mezinárodní interpretační soutěž v Brně (3. místo) a v roce 2018 soutěž konzervatoří a hudebních gymnázií ČR v Teplicích (2. místo). V letech 2017-2019 byl členem orchestrální akademie v PKF - Prague Philharmonia. Kromě klasické hudby se věnuje také dechové hudbě, zejména balkánské, ke které se dostal díky svému učiteli ze ZUŠ Česká Lípa Jakubovi Maškovi. Dále se věnuje aranžování a psaní skladeb, a to hlavně pro menší žesťové soubory. Členem české filharmonie je od roku 2019.

Jan Perný začal studovat hru na trombon na Pražské konzervatoři ve třídě profesora Josefa Šimka. Během studií se zúčastnil několika interpretačních soutěží. V roce 2012 to byla Soutěž konzervatoří (1. místo), v roce 2013 Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů v Brně (1. místo), v roce 2013 Concerto Bohemia se Žesťovým souborem Pražské konzervatoře (1. místo), v roce 2015 opět Soutěž konzervatoří (1. místo, absolutní vítěz), v roce 2015 Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů ve Vratislavi (1. místo, absolutní vítěz). V roce 2015 získal stipendium Yamaha. Zúčastnil se též mistrovských kurzů u Enrique Crespa (Lieksa Brass Week). V letech 2014 – 2016 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie. V současné době studuje hru na trombon na JAMU v Brně ve třídě docenta Roberta Kozánka. Od roku 2016 je prvním trombonistou orchestru Státní opery v Praze. Členem české filharmonie je od roku 2018.