Facebook Youtube Microsoft Teams

Podzimní dechové rozjímání

„Podzimní dechové rozjímání“ je každoroční říjnovou oslavou kvalitní klasické hudby ve společnosti půvabných a nadaných umělkyň v příjemném prostředí Foyer Základní umělecké školy v České Lípě. Pravidelně se nám představí mladé interpretky hrající s energií, radostí a na vysoké úrovni.
Pravidelně zazní nezapomenutelné skladby v podání Jany Hricové na klarinet, Veroniky Hofmanové na klarinet a Jany Bergmannové na hoboj a jejich pozvaných hostů.

Představujeme Vám protagonistky tohoto projektu:

Jana Hricová
začala hrát na zobcovou flétnu v pěti letech a následně na klarinet v deseti letech v ZUŠ v České Lípě u svého otce Pavla Hrice. Poté studovala v letech 2005 - 2011 Pražskou konzervatoř nejprve pod vedením Jiřího Stárka, dále pak u Petra Čápa. Během studia na konzervatoři byla členkou různých dechových ansámblů - od dechového tria přes kvinteto a okteto, účastnila se různých soutěží (soutěž konzervatoří 2006) a seminářů.
V současné době učí hru na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon a hudební nauku v ZUŠ v České Lípě.

Veronika Hofmanová
začala hrát na klarinet v osmi letech v ZUŠ v Havlíčkově Brodě, následovalo studium na Pražské konzervatoři ve třídě Ludmily Peterkové. Učí hru na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon v ZUŠ Vejprty a v ZUŠ Kynšperk nad Ohří. Nyní je členkou Karlovarského symfonického orchestru, alternativní skupiny Kvatrinety a Souboru písní a tanců Dyleň.
Díky působení v orchestrech se Veronika podívala do různých evropských zemí - Itálie, Německo, Polsko a Slovensko. Absolvovala též kurzy ve Finsku u Charlese Neidicha.

Jana Bergmannová
se hře na hoboj věnuje od svých jedenácti let. Je absolventkou ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě, Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Při studiích se pravidelně účastní hobojových kurzů u prof. Ch. Wetzela a G. Guicharda.
Jana se věnuje sólové, komorní i orchestrální hře a také pedagogické činnosti. Je členkou dechového tria Trifoglio, vyučuje hru na hoboj a zobcovou flétnu v ZUŠ Ratibořická v Horních Počernicích v Praze a na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Od sezóny 2016/2017 je členkou Pražské komorní filharmonie. V minulosti byla členkou Filharmonie Hradec Králové a Orchestru mladých Evropské Unie (EUYO). Díky Nadaci Českého hudebního fondu koncertuje s triem, či s klavíristkou po celé ČR pro kluby přátel KPH. Věnuje se také provádění sólových hobojových skladeb 20. století.
Jana je laureátkou národních i mezinárodních soutěží - 1. cena v rakouském Payerbachu, 3. cena v italské Chieri, 2. cena z polské Wroclawi, 1. cena a absolutní vítěz ze soutěže konzervatoří z roku 2006, 2009, postup do semifinále (jako jediný český účastník) a 7. místo na Pražském Jaru a jiné.

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Vyhledávání