Facebook Youtube Microsoft Teams

Novinky

Hráči na trombon jsou vášniví umělci, kteří mají svou vlastní jedinečnou hudební osobnost, kterou v naší ZUŠ mohou po dva dny rozvíjet v rámci workshopu TROMBONE POWER vol. 2 se skvělými filharmoniky Bohumilem Tůmou a Janem Perným - více info. V rámci workshopu se na závěr koná Absolventský koncert Lukáše Pavljuka s jeho hosty 8. června 2023 od 18 hodin na Malém sále ZUŠ. Vstup zdarma. Připravte se na masáž vašich hudebních chuťových buněk, když trombony vyrazí na plný výkon! 

05.06.2023

Kreativní a nadšený tým divadelníků pod vedením p. uč. Lenky Adamcové si pro milovníky divadla připravil autorské představení "Já na druhou" z pera letošních absolventů Eleny Volákové, Jana Novotného a Jana Hergesela. Pro veřejnost bude uvedeno v Divadelním studiu ZUŠ v pondělí 5. června v 17 hodin. Nenechte si ujít tuto výzvu!

01.06.2023
S radostí vás zveme na jedinečný a vzrušující 1. Koncert absolventů naší umělecké školy! Můžete se těšit na působivé hudební a taneční kreace plné grácie, síly a výrazu, které vás mohou zcela pohltit, a to už ve čtvrtek 1. června od 17 hodin v Malém sále ZUŠ.
30.05.2023

Hra na klasickou kytaru je umění, které vyžaduje trpělivost, preciznost a pravidelné cvičení, což vám předvedou studenti na společném vystoupení kytarových souborů naší ZUŠ pod vedením p. uč. Zdeňky Ančincové a kytarového souboru ZUŠ Nový Bor pod vedením p. uč. Hany Přívratské poslední květnový den od 17 hodin v Navrátilově síni v Novém Boru. Vstup zdarma :)

29.05.2023

Ve dnech 29. 5. - 2. 6. 2023 budou na naší škole probíhat závěrečné postupové zkoušky hudebního oboru. Z tohoto důvodu v tomto týdnu odpadá výuka hudebního oboru a žáci se dostaví v daném termínu ke zkouškám. Rozpis termínů zkoušek po jednotlivých odděleních najdete zde: Dechové a bicí odd., Klavírní odd., Odd. strunných nástrojů, Klávesové a akordeonové odd., Smyčcové odd., Pěvecké odd.

Rádi bychom vás informovali i o termínech přezkoušení žáků s povolenou individuální výukou:
V pondělí 5. 6. 2023 od 16:50 do 17:35 hod bude probíhat přezkoušení DPS Sborucení v Minisále.
V úterý 6. 6. 2023 od 14:00 do 18:30 hod - individ. hudební nauky v uč. 329.
Ve středu 7. 6. 2023 bude probíhat přezkoušení:
od 14:00 do 18:00 hod - poslechový seminář v uč. 507   
od 16:00 do 16:45 - DPS Korálky v uč. 417
od 16.50 do 18.25 hod - komorní a orchestrální hra v Minisále
Těšíme se na žáky a držíme jim palce!

Srdečně vás zveme na 5. čtyřdenní jazzový workshop JAZZ DO IT a s ním spojené skvělé koncerty!
24. 5. (st) 19.00 KONCERT MIROSLAV HLOUCAL SEXTET A JAM SESSION - Restaurace KD Crystal (hlavní vchod) - nástroje s sebou.
25. 5. (čt) 17:00 VEČER S JAZZOVOU FARMOU Open Air (vol. 46) - Náměstí T.G.M. s hosty: Big Band ZUŠ Turnov, Big Band CL a Miroslav Hloucal Sextet.
26. 5. (pá) 19:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT ÚČASTNÍKŮ JAZZ DO IT - Restaurace KD Crystal (hlavní vchod)
Vstup pro veřejnost na všechny akce ZDARMA. Partnerem akce je Kultura Česká Lípa, p.o. Občerstvení (Pivovar Lípák) zajištěno.

18.05.2023

Víkend bude plný hudebních dobrodružství a umění. Naši žáci se zúčastní dvou akcí, které vás dostanou do rytmu a roztančí duši. V sobotu na Tyjátru na Vodním hradě Lipý se kromě divadla můžete těšit od 13:00 do 16:30 hodin na bubenické vstupy HLUCHÉ PARTY! V neděli vás zveme na koncert od 14:00 na zámku v Zákupech, který spojí tvůrčí duše našeho regionu v rámci akce "Tvoříme duší". Přijďte se inspirovat a nechat se unést hudbou...

Rádi bychom vás pozvali na jedinečný společný koncert talentované skupiny žáků naší ZUŠ. Přijďte zažít nezapomenutelné hudební dobrodružství plné zpěvu, fléten, žesťů, houslí, klavírů, přednesu a neobyčejného zvuku akordeonu. Těšíme se na vás a na společné prožití výjimečného hudebního zážitku ve čtvrtek 18. května ve Foyer ZUŠ od 17 hodin!

15.05.2023

Rádi bychom vás pozvali na několik třídních koncertů v nejbližších dnech od pondělí 15. 5., kdy se koná Koncert tříd Marcely Pechouškové a Marka Kučery, v úterý na Absolventský koncert Anity Šibravové a Lukáše Fedorka s hosty, ve středu Závěrečný koncert klavírního oddělení. Ve čtvrtek vás čeká pravidelní společný koncert, tentokrát Květnový koncert žáků a v pátek 19. 5. tento týden završí Koncert houslové třídy Davida Singera a klavírní třídy Jana Ševčíka. Těšíme se na naše příznivce!

12.05.2023

Srdečně vás zveme na MÁJOVÉ NOCTURNO - pěvecký koncert, jehož tradici v minulosti založila úspěšná a oblíbená učitelka zpěvu Pavla Šimková, a přináší nádherné písně z různých období a žánrů. Pěvecké umění našich žáků, spolu se zvuky klavíru a dalších hudebních nástrojů, vás vtáhnou do kouzelného světa hudby a emocí v příjemných prostorách Biberovy síně Vlastivědného muzea v České Lípě v úterý 16. května od 18 hodin. Partnerem akce je Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, vstup zdarma bočním vchodem do ambitu. Program

11.05.2023

Na pietním setkání 5. 5. u pomníku obětem pochodu smrti z koncentračního tábora Schwarzheide v rámci tradiční akce Česká Lípa židovská vystoupili s krásnými židovskými modlitbami a hymnou Zuzana Iljaševa, Jiří Predka, Barbora Hekšová a Viola Grolmusová. Ani letos jsme nezapomněli 8. 5. uctít památku všech obětí II. sv. války tradičním aktem na náměstí Osvobození, kde vystoupilo oblíbené Pomníkové trio: Jana Loudová - saxofon, Pavel Hric - klarinet a Alena Hellerová - zpěv. Děkujeme.

Naše žákyně Johana Švejnohová, která loni získala 2. místo v celostátním kole soutěže MŠMT ve hře na příčnou flétnu, byla přijata do stipendijního programu akademie MenArt a vydá se příštím školním roce spolu s p. uč. Michaelou Mühlhansovou a svou flétnou na inspirativní cestu s mentorem Janem Ostrým. Velice gratulujeme a těšíme se, jakým směrem rozvine Johanka svůj talent a potenciál. Více

S radostí a kreativitou sobě vlastní pro vás naši pedagogové připravili na 20. dubna neopakovatelné představení, aby potěšili diváky a příznivce a povzbudili své žáky a studenty k další umělecké práci, která má smysl. Pokud vám tento výjimečný koncert se skvělými interprety, které většinou známe v roli obětavých učitelů, unikl, máte možnost si pustit na YouTube školy jeho záznam zde.

04.05.2023

V pátek 5. 5. 2023 vystoupí naše rocková kapela AC/D(CL) s dalšími kapelami na květnové Škole rocku v klubu Luxor od 18 hodin. Přijďte se před víkendem skvěle bavit! Vstup 100,- Kč.

Českolipská pěnice 2023 už zná své vítěze! Absolutními vítězkami, které získaly mikrofon Shure Beta, se staly Veronika Mrnková z Gymnázia Nový Bor v kateg. nestudujících zpěv v ZUŠ a Viktorie Zajptová z naší ZUŠ ze třídy Petry Jandíkové v kateg. studujících - GRATULUJEME! 
Dalšími výherci ve svých kategoriích z naší ZUŠ jsou:
1. místa - L.Tobišková, Š. Kaplan, V. Morcová, K. Žiga, V. Zajptová.
2. místa - A. Hrušková, M. Sobotková, L. Vavřík, K. Žvachtová, A. Stránská, A. Ludvíková.
3. místa - A. Zobačová, L. Dobiášová, V. Štěpánková, M. Vtelenský, M. K. Martonová, K. Mauserová, M. Kecek.
Blahopřejeme všem vítězům, soutěžícím i jejich učitelům za skvělé výkony a děkujeme za super atmosféru. Už se těšíme na další ročník!
28.04.2023

Dva výchovné koncerty pro děti z MŠ a ZŠ uspořádali naši učitelé a žáci na čtvrtek 27. dubna 2023. Připravili dětem, které některé hudební nástroje viděly poprvé, krásné dopoledne plné hudby, zpěvu, tance a divadelních ukázek. Děkujeme za návštěvu.

Ve čtvrtek 27. dubna v 17 hodin Foyer ZUŠ přivítá milovníky výtvarného umění na vernisáži nové výstavy "UVOLNĚNÁ LINIE (čára čmárá v prostoru)". Svá díla vystavují žáci a studenti výtvarného ateliéru Jiřího Černého. Nebude chybět hudebních doprovod, o který se postará p. uč. Josef Pelz, občerstvení, ani vydaný katalog na památku.

25.04.2023

Tři krásné průvodkyně budou 25. a 26. dubna zábavnou formou provádět po naší škole děti z MŠ a ZŠ a jejich obětavé paní učitelky. Děti se seznámí s výtvarnými ateliéry, s různými hudebními nástroji včetně hlasu, některé nástroje si mohou i vyzkoušet a zhlédnou ukázku divadelního představení. Na závěr stateční návštěvníci získají certifikát o úspěšném zdolání ZUŠBerku. Na všechny už se moc těšíme.

24.04.2023
Saxofonové kvinteto pod vedením Josefa Pelze: Lukáš Fedorko, Anna Moudrá, Robin Koňák, Anita Šibravová a Kryštof Šulc, získalo zlato v ústředním kole soutěže MŠMT v komorní hře s převahou dechů v Liberci. Bravo, velké díky a ohromná gratulace!

V úterý 18. dubna můžete navštívit pestrobarevný "Dubnový koncert žáků" s dvacítkou krásných čísel na Malém sále od 17 hodin. Hned ve středu 19. dubna čeká milovníky zpěvu a klavírních tónů "Koncert tříd Petry Sobotkové a Anny Nedvědové" tamtéž od 17 hodin. Těšíme se na všechny příznivce!

14.04.2023
1 - 24 / 702

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání