Facebook Youtube Microsoft Teams

Kytarový soubor GOLDEN STRINGS

Umělecký vedoucí: p. uč. Zdeňka Ančincová

Historie souboru:
Kytarový soubor Golden Strings byl založen ve školním roce 2008-2009. Soubor se pravidelně účastní řady vystoupení, např. Sláva budiž v Bazilice Všech svatých, koncertu Má to smysl! v rámci MHF Lípa Musica v KD Crystalu, ZUŠTOUR - společné akce ZUŠ Česká Lípa, Žandov, Nový Bor, Cvikov a Mimoň, na vánočních koncertech v Ambitu Muzea v České Lípě, v kostelech v České Lípě a okolí (Bazilika Jablonné v Podještění, Heřmaničky, Brniště, Pertoltice, Horní Police, Žandov, Stráž pod Ralskem), na vernisážích v Centru textilního tisku apod. Vystupuje na akci Tvoříme duší na Státním zámku Zákupy a při slavnostních příležitostech na radnici a ve Ville Hrdlička, na festivalech, jako je např. Mezinárodní festival Barabanfest Cvikov, Festival Kytarových souborů a orchestrů České republiky divadlo Poděbrady, Houskus Muzikus Cameralis - hrad Houska, Přehlídka kytarových souborů a orchestrů na st. Zámku Zákupy, Mezinárodní festival mladých umělců Prague Summer Academy – Praha Dům u Kamenného zvonu. V ZUŠ se účastní třídních a společných koncertů žáků, pravidelně vystupuje na velké školní vánoční akci Sláva budiž v Bazilice Všech svatých a na společné každoroční kulturní akci s MHF Lípa Musica Má to smysl!

Nynější obsazení souboru:
Soubor pracuje samostatně bez dirigenta. Repertoár zahrnuje skladby různých období včetně úprav. Rozdělení hlasů je od 3. hlasu po 6. hlas. Soubor tvoří 8 žáků klasické kytary.

Z repertoáru:

Fernando Sor - Andantino                                             
John Dowland - Lord Strang´s March
Carolan - Hromek: Brabazon
J.Krajník - Espańoleta č.4
A.Vivaldi - Koncert a moll - 1.věta
V.Petrášek - Tango
V.Kostka - Rondo
Koledy: Rolničky, Tichá noc
J.Krajník - Blues in A
Milonga - argentinský tanec

Seznam členů souboru:

Russo Cristiano Alessandro, Zajíc Adam, Bačina Jan, Glaser Jiří, Hammerová Anna, Hellinger Dominik, Holko Aneta a Severa Patrik

Засновник

Město Česká Lípa

Ліберецький край

iZuš

Контакти

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021
IDDS: imn64gz

Пошук