Facebook Youtube Microsoft Teams

Muzikálové divadlo

Muzikálové divadlo je projekt, který vznikl v roce 2013 a je hlavní aktivitou Dětského pěveckého sboru Talent, který spolu založily paní učitelky Michaela Vyhnánková a Petra Jandíková před několika lety. Žáci již nastudovali Minioperky - čtyři nejznámější zhudebněné pohádky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře. Uvedení hudebních pohádek Tři bratři si téměř okamžitě získalo své diváky, kteří měli možnost vyslechnout v podání žáků školy Červenou Karkulku, O šípkové Růžence, O Budulínkovi a O Dvanácti měsíčkách.
Dva roky se DPS Talent v rámci Muzikálového divadla pod vedením Petry Jandíkové a Zdeňky Cmuntové věnoval především představení „Dracula“ z autorské dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, ve kterém mimo svých pěveckých schopností využily také zkušeností Petry Jandíkové z pražské muzikálové scény.
Drákulu vystřídal v letošním roce muzikál Pomáda, nezapomenutelná a nestárnoucí love story ze střední školy padesátých let, která měla premiéru v červnu 2019 a jejíž reprízy můžete navštěvovat celý letošní školní rok.  
Muzikál Pomáda proslavila zejména filmová verze z roku 1978 s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. Po prožití velké letní lásky amerického mladíka s Australankou Sandy, se Danny Zucco, žák posledního ročníku, vrací do střední školy v Rydellu a vypráví svým ohromeným přátelům o svém milostném dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy, která se také pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. A náhle se oba „letní milenci“ setkají tváří v tvář. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži…

Přímočará love story říznutá pořádnou dávkou klasického rock'n'rollu s nostalgickou vzpomínkou na styl oblékání padesátých let jistě potěší každého milovníka klasických muzikálů. Naši žáci v ní nejen zpívají, ale i hrají a tančí :-)

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání