Facebook Youtube

Jazzová Farma přivítá další hosty

Večer s Jazzovou Farmou (vol. 34)

Projekt „Večery s Jazzovou Farmou“ vznikl za účelem vytvoření možnosti pravidelných koncertů pro náš školní orchestr. Chceme motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a pomoci jim získat co nejvíce praktických zkušeností. Projektem chceme také upozornit blízkou veřejnost na to, že se v naší škole tento druh hudby vyučuje a získat si stálé příznivce, popřípadě i nové studenty. Koncerty se konají každý druhý měsíc v prostorách naší školy, kde spolu s Jazzovou Farmou vystupují hosté, většinou jazzové a taneční orchestry nebo jiná hudební uskupení stejného žánru ze ZUŠ z celé ČR.
V listopadu jsou hosty Taneční orchestr ZUŠ Roudnice nad Labem, Zábavní orchestr Kraslice a Crazy Birds ze ZUŠ Kraslice.

Taneční orchestr ZUŠ Roudnice nad Labem
Orchestr vznikl v září 2008. Uplatnění v něm nacházejí hlavně žáci naší školy, kteří zde sbírají zkušenosti s interpretací jazzu, swingu a populární hudby.
Orchestr vystupuje převážně v Roudnici nad Labem, kde se těší velkému zájmu publika a na festivalech v České Lípě a v České Kamenici. Vystupuje i v dalších městech v okolí.
V roce 2010 a 2017 získal 2. místo v krajském kole soutěže ZUŠ v Litvínově a v roce 2014 získal v této soutěži 1. místo. V roce 2015 se umístil na Mezinárodním hudebním festivalu v Děčíně ve zlatém pásmu a v roce 2016 2017 a 2018 ve stříbrném.
Vedoucím orchestru je p. uč. Jaroslav Nosek. Na přípravě vokalistů spolupracuje p. uč. Miroslava Šikulová.
zdroj: webové stránky ZUŠ Roudnice nad Labem

Zábavní orchestr ZUŠ Kraslice
Orchestr vznikal postupně. Zprvu jsme byli jen malá komorní formace. V roce 1993, tedy před dvaceti lety, začal vznikat doplňováním dalších nástrojů, až byl na světě tehdy dechový orchestr školy pod taktovkou Josefa Steina. Ten se v následujících letech rozšířil až na těleso, které mělo ve svých řadách obsazené všechny nástroje, jež jej opravňovaly k názvu Zábavní dechový orchestr Základní umělecké školy v Kraslicích. Vedle hudby takzvaně lidové může orchestr nabídnout i hudbu taneční, swingovou, latinu a zapojuje se i pěvecké oddělení. Orchestr je složen výhradně z místních hráčů, žáků školy, bývalých žáků, některých učitelů a přátel orchestru.
Účastnili jsme se celé řady festivalů u nás i v zahraničí a mnoha soutěžích, kde jsme často končili ve finále. Stali jsme se také hned několikrát absolutními vítězi. Orchestr byl například opakovaně pozván na hudební festival ve finském městě Ikaalinen, zde byl vybrán do večerního závěrečného galapředstavení, jež přenášela finská televize. Činnost pokračovala dalšími vystoupeními a zájezdy a třeba mezinárodním setkáním hudebních škol z Ruska, Německa, Holandska, Finska a ČR v německém Klingenthalu s následným pozváním k účinkování na jejich půdě.
Zdroj: z článku Jiřího Drozdíka – sokolovsky.denik.cz

Zřizovatel

Město Česká Lípa

Liberecký kraj

iZuš

Kontakty

Základní umělecká škola,
Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace.

Arbesova 2077
Česká Lípa, 470 01

IČ: 62237021

Vyhledávání